OMEN mücadelesi yıldızları buluştu

OMEN mücadelesi yıldızları buluştu

HP OMEN ve Hltv.org ‘un katkılarıyla, 20 Eylül’de yapılan OMEN Mücadelesi, 2 tane amatör oyuncunun ve dünyaca ünlü yıldız oyuncuların katılımıyla gerçekleşti.

Bir amatör oyuncu 20 yaşında Danimarka’dan Marco ''hayden'' Witzner, diğeri ise 18 yaşında Finlandiya’dan Nikolas ''n1k'' Laiho oldu. Amatör oyuncular, Astralis takımının koçu Danny ''zonic'' Sørensen tarafından seçildi. Bu amatör oyuncular, dünyaca ünlü diğer 6 oyuncuyla beraber etkinliğe katıldı. Katılan 6 profesyonel oyuncu ise: Aleksandr ''s1mple'' Kostyliev, Nicolai ''device'' Reedtz, Nikola ''NiKo'' Kovač, Håvard ''rain'' Nygaard, Denis ''electronic'' Sharipov, Nathan ''NBK'' Schmitt oldu.

Seçilmiş iki amatör oyuncu turnuva öncesi hazırlık için Virtus Pro’nun efsane oyuncusu Jarosław ''pashaBiceps'' Jarząbkowski ve Beşiktaş takımından Julia ''Juliano'' Kiran, oyunculara antrenmanlar yaptırarak maçlara hazır olmasını sağladı.

Etkinlik, toplamda 8 oyuncunun OMEN tarafından hazırlanan ve Açlık Oyunları serisinden esinlenen haritada, dört kişilik gruplarla oynadıkları maçlardan oluşuyor. Her maçta en çok skor
alan oyuncular para ödülü kazanıyor. Ancak amatör oyuncular, profesyonel oyunculara göre daha çok para kazanıyor.

Etkinlik sonunda son sıralama şu şekilde:
- Device – 24 puan
- NiKo – 21 puan
- S1mple – 17 puan

Etkinlik play-off formatında oyuncuların 1vs1 mücadelesi ile sonuçlandı. İlk turda hayden, ikinci turda turnuvanın gözdelerinden device ile karşılaşan s1mple, finalde NBK ile karşılaştı. Özellikle
final maçı, kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Finalde 18-17’lik skorla kazanan s1mple, 50 bin dolarlık büyük ödülün de sahibi oldu.

 


1 yorum
Username
Ömer Etka Yılmaz

güzel