OG, CS:GO takımı için poizon ile ilgileniyor

OG, CS:GO takımı için poizon ile ilgileniyor

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 25-10-2019

DeKay’in haberine göre OG, yeni kurmayı hedeflediği CS:GO takımı için Windigo Gaming oyuncusu Valentim “poizon” Vasilev ile ilgileniyor.

Daha önceki haberlere göre Nathan “NBK-” Schmitt, Aleksi “Aleksib” Virolainen, Valdemar “valde” Bjørn ve Issa Murad’ın yanı sıra Elias “Jamppi” Olkkonen de OG’nin CS:GO takımına transfer olacaktı. Fakat Jamppi’nin banlanan hesabının ortaya çıkmasından ötürü OG dikkatini pozison’a yönlendirdi.

Jamppi ile karşılaştırıldığında poizon’ın daha deneyimli bir oyuncu olduğunu söylemek mümkün. Bulgar oyuncu 2017 yılında BPro Gaming ile CS:GO sahnesine adımını atmış, 2018 yılında Windigo’ya transfer olduktan sonra daha da tanınmıştı.

Windigo’nun LAN turnuvalarında etkili bir oyun ortaya koyan poizon, takımın Mart’taki WESG Finaller’ini kazanmasında da önemli bir rol oynamıştı. Takımın en iyi oyuncusu olarak öne çıkan poizon, şu ana kadar katıldığı sadece iki LAN turnuvasında negatif istatistiğe sahip.

Agresif bir AWP oyuncusu olan poizon’un Aleksib’in stratejisine de oldukça iyi bir şekilde uyum sağlayacağını söyleyebiliriz. Takımın dil problemi yaşaması da oldukça düşük.

Bu CS:GO takımı, OG’nin sahnedeki ilk girişimi olacak. 2015 yılında kurulan organizasyon, Dota 2 sahnesinde art arda kazandığı The International turnuvasıyla ünlenmişti.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum