Ocelote'un Hayatı

Ocelote'un Hayatı

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

“Esporun Efsaneleri” serimize eski oyuncu, şimdilerde takım kurucusu Carlos “Ocelote” Rodrigues Santiago ile devam ediyoruz.

İspanyol kökenli olan Ocelote, kariyerine orta koridor oyuncu olarak başlamış daha sonra kurduğu takımın yönetimiyle ilgilenmeye başlamıştır.

LOL oyunculuğuyla tanınmadan önce 2004’ten itibaren World of Warcraft oynayan Ocelote profesyonel bir oyuncu olmuş ve 2009’da Blizzcon 3 vs 3 finaline kalmıştır.  LOL’un beta sürümüyle birlikte oyunu oynamaya başlamış, böylece WoW yerine LOL’e yönelmiştir. 2010 Ekim ayına kadar eğitimi sebebiyle ara verdiği LOL’e döndüğünde Dimegio takımında yer almış, kısa bir süre sonra kendini öne çıkardığı SK Gaming’e transfer olmuştur. 3 senenin sonunda SK Gaming’den ayrıldığını duyurduktan sonra bir süre her hangi bir takıma transfer olmamış bunun yerine Twitch ve Youtube yayınlarıyla devam ederek başarılı bir dönem geçirmiştir. Yayın hayatından sonra anlaşma yaptığı şirketler sponsorluğunda kendi ürünlerinin dünya çapında satışını yapmıştır. İçinde bulunduğu her işte başarı yakalayan Ocelote’un bir sonraki hedefi kurduğu Gamers2 takımını LOL’de LCS’e yükseltmek oldu. Jwaow, Morden, Ocelote, Yuuki60 veDioud kadrosuyla devam ederken Ocelote bir süre sonra oyunculuğu bırakıp koçluğu üstlendi. Bu süreçte espor ile ilgili kitabını yayımladı ve büyük bir ilgi gördü. Gamers2 takımında yapılan değişiklikler devam ederken takımın adı G2 olarak değişti. Takımla alakalı bir diğer değişiklik ise LOL’un yanı sıra kurduğu Counter Strike Global Offensive kadrosu oldu. En büyük sponsorluk adımı da bu süreçle birlikte Vodafone ile yaptığı sponsorluk oldu.

Şu an Avrupa’nın en iyi takımı olarak gözüken G2 ‘nun bu başarısında Ocelote’un payı geri plana atılamayacak kadar büyük. Hem oyun bilgisi hem de karakteri sebebiyle takımların kimyasının oluşmasını sağladı.

G2 Esports, takımlarıyla bilinse de şirket içerik üretiminde de aktif çalışıyor. Oyunlar hakkında çok fazla içerik çıkarmaları sayesinde toplulukla sıkı bir bağ kurmayı başardılar. Ocelote sıklıkla söylediği "topluluk ile iç içe olmazsak espor büyümez" söyleminin arkasında duran hamleler yapıyor ve herkes tarafından çok seviliyor. Kurduğu takımlar ve sponsorluk anlaşmaları sayesinde lokomotif görevini üstlendi ve bunu başarıyla devam ettiriyor.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum