NRG Esports, stanislaw'ı kadrosuna ekledi

NRG Esports, stanislaw'ı kadrosuna ekledi

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Counter Strike Global Offensive takımlarından NRG Esports, kadrosunda değişikliklere gitti. Peter “stanislaw” Jarguz kadroya lider olarak dâhil olurken Damien “daps” Steele yedeğe çekildi.

Geçtiğimiz günlerde sona eren Esports Championship Series (ECS) Sezon 7 Finalleri’nde, NRG Esports yarı final aşamasına yükselmiş ancak Team Vitality karşısında aldığı 2-0 mağlubiyetle turnuvaya veda etmişti. Yarı final karşılaşmasında takım arkadaşları arasında en düşük ADR ve kill oranına sahip olması da dikkat çekmişti. Bunun üzerine yapılan kadro içi değişiklikte daps yedeğe çekildi, onun yerine gelen isim ise stanislaw oldu.

Peter “stanislaw” Jarguz, profesyonel oyunculuk kariyerine 2013 yılında, Mobility Gaming kadrosunda başladı. Ardından OpTic Gaming, Team Liquid ve CompLexity Gaming gibi takımların da içinde bulunduğu birçok kadroda yer alan Kanadalı 25 yaşındaki oyuncu, kariyerinde birçok şampiyonluk da yaşadı. Bu şampiyonluklar arasında hem Minor hem de Major turnuvalar yer alıyor. Dün, NRG Esports’la anlaşma sağlayan stanislaw kadroda lider pozisyonuna da sahip.

Stanislaw’ın kadroya dahil olmasıyla yedeğe çekilen daps da stanislaw gibi Kanadalı ve 25 yaşında. 2012 yılında Dynamo Gaming ile oyunculuk kariyerine başlayan daps, Team Liquid ve OpTic Gaming’in de içinde olduğu takımlarda oynadı. Son olarak Aralık 2016’da NRG Eports’a transfer olan ouyncu, 2017 yılının Ekim ayında 1 ay gibi kısa bir süre için takımın koçluğunu da yaptı. Kasım ayında oyuncu koltuğuna geri dönen daps, uzun süredir kadroda bulunuyordu ve dün, yedeğe alındı.


3 yorum
Username
Yasin Kaynarcı

Hjk

Username
Mert Çağlar Sözer

gücunu gösterir umarım

Username
Feysteki Adam

habere reaksiyon göstermek nası oluyo