NiP ile f0rest yolları ayırdı

NiP ile f0rest yolları ayırdı

Yetkin Koç Yetkin Koç 22-01-2020

Efsanevi CS:GO oyuncusu Patrik “f0rest” Lindberg bugün Ninjas in Pyjamas ile olan 7 yıllık ilişkisini bitirdi.

31 yaşındaki oyuncu NiP’in Ağustos 2012’de kurulan orijinal kadrosundan kalan son oyuncuydu. F0rest bu kadroda büyük önem taşıyan bir rol oynadı ve bi çok LAN turnavısından, ESL One Cologne Major 2014 de dahil, takımına galibiyet getirdi ve rekabet sahnesini domine etti.

F0rest, Christopher, “GeT_RighT” Alesund, Richard “Xizt” Landström, Adam Friberg ve Robin “Fifflaren” Johansson kadrosu CS: GO tarihindeki en etkileyici rekorlardan birini elinde tutuyor. NiP’in en etkin olduğu yılda, 2013’te, 87 haritalık galibiyet serisi vardı.

Ancak f0rest henüz emekli olmuyor. Tecrübeli oyuncu eski takım arkadaşlarıyla beraber, GeT_RiGhT, Friberg ve yeni katılan Norveçli oyuncu Hakon “hallzerk” Fjaerli. Efsanevi oyuncu HLTV’ istatistiklerine göre 2019’daki NiP’in en iyi oyuncusu oldu.

NiP’in COO'su Jonas Gundersen: “Patrik birçok övgü listesi ile birlikte oyunun ikonlarından ve NiP’in marka isimlerinden biri oldu. Uzun süreden sonra aynı ekiple çalışıp daha sonra bu kadar şey elde ettikten sonra senaryoda değişim istemek kadar normal bir şey yok. Bu isteği ile gurur duyuyoruz ve bir daha ki macerasında ona şans diliyoruz” dedi.

Oyunun yerini GamerLegion’dan eğlen Tim “nawwk” Jonasson alacak. Nawwk AWP oynuyor ancak NiP ile birlikte daha karışık bir rol üstlenecek. Simon “twist” Eliasson takımın baş keskin nişancısı olarak kalacak.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum