Mousesports, ESL Pro League Season 10 Finali'ne yükseldi!

Mousesports, ESL Pro League Season 10 Finali'ne yükseldi!

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 08-12-2019

Astralis’i 2-1 yenen Mousesports, ESL Pro League Season 10 Finali’ne yükseldi ve Fnatic’in rakibi oldu.

Astralis’i yenmek için normal performansının üzerinde bir oyun ortaya koyması gereken Mousesports tam olarak bunu yaptı ve agresif oyunuyla rakibini yendi. Bu oyun tarzı karşılaşmalarda kaotik anlar yarattı ve Astralis’in oyun planını tamamıyla bozdu.

Serinin ilk haritası olan Train duraksamayla başlasa da her iki takım da konsantrasyonunu kaybetmedi. Haritada iki defa overtime oynandı ve sahneye çıkan temsilcimiz Özgür “Woxic” Eker belki de kariyerinin en iyi performansını sergileyerek Mousesports’un Train’i 22-19 almasını sağladı. Temsilcimiz haritayı 38 kill ile bitirdi.

Overpass’in ilk yarısının dengeli geçtiğini söylemek gerekiyor. İlk yarıyı Mousesports 8-7 kazansa da ikinci yarı tamamıyla Astralis’in kontrolünde geçti. Astralis oldukça iyi bir performans sergileyerek haritayı kazandı ve seriyi eşitledi. 

Maçın belirleyici haritasının Dust II olması ise CS:GO hayranları için adeta bir nimetti. Tüm 30 round oynanırken Mousesports haritayı 16-14 kazandı ve rakibini eleyerek finale yükseldi.

Mousesports’un ikinci defa üst üste bir büyük finale yükseldiğini söylemek gerekiyor. Takım iki hafta önce CS:GO Asia Championships’te final görmüştü.

Biz de Flank Esports ekibi olarak temsilcimiz Woxic’e başarılar diliyoruz!


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum