Mousesports EPL Şampiyonu oldu

Mousesports EPL Şampiyonu oldu

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 09-12-2019

Mousesports dün gece oynadığı ESL Pro League Season 10 Finali’nde Fnatic’i harika bir oyunla 3-0 yenerek şampiyonluğa ulaştı ve ilk tier 1 turnuvasını kazandı.

İki hafta önce CS:GO Asia Championships’i kazanan Mousesports, uzun zamandır görülen en iyi underdog performanslarından birisini sergiledi. Takım dünyanın en iyi takımlarını adeta sırasıyla yenerek şampiyon oldu. HLTV’ye göre 4. Sıradaki Team Liquid’i, 2. sıradaki Evil Geniuses’ı ve 1. sıradaki Astralis’i yenerek finale kadar gelen takım, dünyanın en iyi takımları arasında gösterilen Fnatic’i de yenerek kupaya uzandı.

Mousesports’un mükemmel performansının aksine Fnatic ise adeta hiçbir varlık gösteremedi. Mousesports Inferno’yu 16-11, Train’i 16-10, Mirage’ı ise 16-11 kazanarak rakibini eledi. Mouse’un tüm seri boyunca kontrolü elinde tuttuğunu ve kadrodaki herkesin yıldızlaştığı anlar olduğunu eklemek gerekiyor.

Eski kadrodan geriye kalan Robin “ropz” Kool ve Chris “chrisJ” de Jong dün oynanan seride formda olduklarında neler yapabileceğini gösterdi. Ropz seri boyunca harika oldu ve 74 kill-45 death ile seriyi bitirdi. Yıldız oyuncu serinin MVP’si seçilirken temsilcimiz Özgür “Woxic” Eker de mükemmel performans ortaya koydu.

Takımın bu şampiyonluğundan önceki küçük detaylar Mousesports’un neler başarabileceğinin göstergesi niteliğinde. CS:GO Asia Championships’te az kalsın TYLOO’ya elenen takım, bu şampiyonlukla elde ettiği özgüveni EPL’e taşıyarak başarıya ulaştı.

Renegades, ATK, Evil Geniuses, Astralis ve Fnatic’i eleyerek ESL Pro League Season 10 Finali’ni kazanan takım, 250.000 dolarlık büyük ödülün de sahibi oldu ve IEM Katowice 2020’deki yerini garantiledi.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum