Haberler MDL Disneyland Eleme Turu tamamlandı
MDL Disneyland Eleme Turu tamamlandı

MDL Disneyland Eleme Turu tamamlandı

Elif Evin Elif Evin 03-04-2019

Kuzey Amerika

Grupta en büyük beklenti Evil Geniuses içindi ve EG bu beklentileri tek bir maç bile kaybetmeyerek karşıladı. Kaybettikleri tek harita ise J.storm’a karşıydı. Böylece grupta, MDL Paris’e gidecek ilk takım olma hakkı kazandı. Evil Geniuses ile aynı grupta yer alan CompLexity Gaming, Paris’ e gidecek olan ikinci takım oldu. Forward Gaming’e karşı mücadele ettikleri ettikleri oyunda 2-1 skor ile galip geldiler. Paris biletini alan son Kuzey Amerika takımı Team Team, herkesi şaşırtsa da eleme aşamasını başarıyla geride bıraktı. 

Güney Amerika

Belki de eleme aşamasının en şaşırtıcı anlarından biri Butterfly Effec takımının Paris yolunu kesinleştirmesi oldu. Grubu birincilikle bitiren takım, çok güçlü bir oyun performansı sergilememiş olsa da 2-0 skor ile galibiyete ulaştı. Diğer bir Paris bileti ise Chaos Eports Club takımına gitti. Butterly Effec takımının aksine grupta beklentilerin oluştuğu bir takımdı. Gruptan lider olarak çıkamasa da ikincilikle bu beklentileri şimdilik karşıladığı söylenebilir.

Avrupa

Yine şaşırtmayan bir sonucu gördüğümüz Avrupa bölgesinde grupta lider olan takım Team Secret oldu. Birçok insan, takımın yenilgiyle tanışmayacağını düşünüyordu ancak DreamLeague Sezon 11 bu konuda yanlış düşünüldüğünü göstermişti. Bu kez takımın son ana kadar galibiyetlerle dolu yoldan sapıp sapmayacağını göreceğiz. Paris ‘e bilet hakkı kazanan ikinci takım Team Liquid oldu. Grubun bir diğer güçlü ismi olan takım, Team Secret aksine daha güçlü bir takımla daha heyecanlı bir karşılaşmanın parçası oldu ve OG takımına karşı galip geldi. Grubun üçüncü ve son bileti ise Team Liquid karşısında mağlup olan ancak diğer takımlara karşı başarı elde eden OG oldu. Böylesine büyük bir turnuvada ilk kez bulunan OG, geçen yıl The International’da gösterdiği güçlü performans ile adından bahsettirmişti ve bu başarıyı eleme maçlarında da devam ettirmiş gibi görünüyor.

CIS

Grubun hiç şaşırtmadan beklentileri karşılayan takımı, grupta lider olan ve MDL Paris’te mücadele edecek olan Virtus.pro oldu. Grubun ikinci ve son Paris bileti ise Team Empire takımının oldu. Birçok kişi Na’Vi ya da Gambit Esports takımının ikici bileti alacağını düşünüyordu ancak Team Empire sürpriz bir sonuçla elemeleri geride bıraktı. 

Çin

Keen Gaming, Disneyland kapısını çalan ilk Çin takımı oldu. Bu karşılaşmaların ardından her turnuvada öncekinden daha iyi bir performans sergileyen ve bunu devam ettireceğinin sinyallerini veren takım DreamLeague Sezon 11 ve StarLadder turnuvalarının şampiyonu Vici Gaming’in de önüne geçti. İkincilik konumunda olan PSG.LGD’nin Maybe’nin takıma geri dönmesinin ardından güzel bir gidişatı var. B grubunda birinciliğe oturan takım Newbee’yi 2-0 yenerek sevinen taraf oldu. Bölgenin son sevinen takımıysa Vici Gaming oldu. Üst üste DreamLeague Sezon 11 ve StarLadder şampiyonu olan takım, bileti almış olsa da beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı. Çünkü gruptan elenme ihtimaline son anda veda ettiler.

Güneydoğu Asya

Şüphesiz en güçlü takım pozisyonunda olan ve hakkında en çok beklentiye girilen bölge takımı birkaç aydır Fnatic’ti. Bu sebeple grubun lideri olması sürpriz olmadı. Mineski, bu bölgeden bir Major turnuvayı kazanan takım olarak anılıyordu ancak bu performansını sürdürmesi durumunda Fnatic de ikinci Major kazananı olabilir. Mineski ise şu anda Fnatic’in sırasını alamadı ancak hemen arkasında ikincilik koltuğunda oturuyor. Paris’ bileti alan son Güneydoğu Asya takımı olarak tasvir edebiliriz.

 

Flank Esports ile favori takımınızın espor maçlarını ve tüm haberleri takip edebilirsiniz. Ayrıca Fantezi Ligi'nde kendi takımınızı kurabilir, şampiyon olabilirsiniz! Aşağıdaki linke tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

https://flank.app.link/Flank

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek anlık gelişmelerden haberdar olabilirsin.

Facebook: https://www.facebook.com/flankesports/

Twitter: https://twitter.com/flankesports/

Instagram: https://www.instagram.com/flankesports/

Youtube: https://www.youtube.com/flankesports

Spotify: https://open.spotify.com/show/3YQ9dLsUJZsZJIACZ9null

Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum