Liquid, IEM Sydney'e davet edildi

Liquid, IEM Sydney'e davet edildi

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Counter-Strike Global Offensive'in Kuzey Amerika ayağından, Avustralya’da $250.000 ödül havuzu ile gerçekleştirilecek IEM Sydney’e davet edilen 5. takım Liquid oldu.

IEM Sydney’e davet edilen takımlar listesinde FaZe, MIBR, NIP ve Renegades vardı. Listeye giren 5. takım ise Team Liquid oldu.

Russel “Twistzz” Van Dulken ve organizasyonu IEM Katowice’de ENCE takımına 2-0 mağlup olarak hayal kırıklığıyla sonlanan bir çeyrek final tecrübesi yaşamıştı. Kuzey Amerika temelli takım, Avustralya’ya doğru yola çıkmadan önce ESL Pro League’in 9. sezonuna katılacak. Ayrıca, Miami ve Sao Paulo’da BLAST Pro Series turnuvalarında boy gösterecekler.

Geçtiğimiz yıl IEM Sydney’de, ilk Avustralya deneyimini yaşıyor olan Liquid takımı, turnuvada NRG takımına karşı mücadele etmiş ve mücadelede mağlup olmuştu. Bu yıl, 30 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan IEM Sydney’de, son 3 gün boyunca Qudos Bank Arena play-off aşamasında karşılaşmalara ev sahipliği yapacak. Uyulan sistem kurallarınca, 8 takım içinden 4’ü davet yoluyla turnuvaya dâhil olurken diğer 4’ü bölgesel elemeler yoluyla dâhil oluyor. Ayrıca, listede yer alan bir diğer takım Swole Patrol, Kuzey Amerika elemelerini eUnited takımına karşı şampiyonlukla bitirdiği takdirde statüsünü değiştirebilir.

Güncel IEM Sydney takımları listesi şu şekilde:

Renegades

MIBR

FaZe

NIP

Liquid

BIG

Swole Patrol

Bu takımlara, 6, 7, 8 ve 9. takımlar; Oceania, Çin, Güneydoğu Asya ve Doğu Asya elemelerini kazanan takımlar; son olarak da AU/NZ ulusal şampiyonu olan takım dâhil olacak.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum