Kazanan Astralis, yükselen XANTARES!

Kazanan Astralis, yükselen XANTARES!

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

ESL Pro League’de D grubu karşılaşmalarından Astralis ve XANTARES’in yer aldığı BIG eşleşmesi belki de turnuvada en heyecanlı anlara sahne oldu. Danimarkalı efsane takım Astralis, turnuva boyunca mağlubiyetle tanışmamıştı.  Ancak, geride bıraktığı 19 LAN maçında hiç mağlup olmadığı Inferno haritasında bu kez BIG’e karşı mağlup oldu. Yine de galibiyet serisini bozmayan Astralis 2-1 skorla maçın galibi oldu. Bo3 formatıyla oynanan maçlarda haritalar Dust 2, Inferno ve Overpass olarak seçildi.

Astralis, ilk haritayı belirleyen taraftı ve Dust 2, serinin ilk haritası oldu. İyi bir açılış yapan Astralis bu performansıyla ilk maçın galibi oldu. Açılış maçında 101. 7 ADR oranına sahip olan temsilcimiz İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş olsa da bu, BIG için galibiyeti getirmeye yetmedi. Hemen arkasından 95.8 ADR oranıyla Peter “dupreeh” Rasmussen ikinci sıraya yerleşen oyuncu oldu.  İlk harita, 16:10 skorla Astralis’in lehine bitti.

İkinci maçta seçilen harita Astralis’in oldukça iyi istatistiklere sahip olduğu Inferno seçildi. Astralis, 19 LAN maçı boyunca bu haritada mağlup olmamıştı ancak BIG, bu tabuyu yıktı ve 17-19 skorla Inferno’nun galibi oldu. Kendisinden beklenen performansı sergileyen BIG, fanlarını sevindirirken Astralis için bir tehdit olduğunu da göstermiş oldu. Hem de en iyi oldukları haritada! İkinci haritanın sonunda, ADR sıralması yine değişmedi ve en iyi ADR oranına sahip oyuncu XANTARES, ikincisi ise rakibi dupreeh oldu.

 

GGWP @astralisgg!

So close, but so far. We fall 16:14 to the Danes on the final map, and end the series 2:1. Thank you to everyone who stayed up to watch the game! ❤️ #GOBIG pic.twitter.com/RBJa4NFPia

— BIG (@BIGCLANgg) 25 Nisan 2019 

 

 

Eşitlik durumunun olduğu serinin son maçı Overpass haritasında gerçekleşti. Astralis, kazandığı bu maçla galibiyet serisini bozmadan ilerleyişini sürdürdü. Neredeyse kazanmak üzere olan BIG, maçı son dakika kaybetti diyebiliriz. BIG cephesinde özellikle XANTARES’in performansı da göz ardı edilemeyecek derecede iyiydi. Takımı taşıyan oyuncu olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. 16-14 skorla yenilen BIG, skorun yakın olduğu düşünülürse ilerleyen günlerde çok daha iyi bir yerde olabilecek gibi görünüyor. ADR oranlarına baktığımızda en iyiler yine değişmiyor ancak sıralamaları bu kez farklı. 96.6 oranla ilk sırada olan dupreeh olurken XANTARES 90.3 orana ulaşarak ikinciliğe yerleşti. 3 harita sonunda genel oranlara baktığımızda, XANTARES 95.4 oranla birinci, dupreeh ise 91.3 oranla ikinci oldu. Ayrıca, dupreeh’in 77-60 kill-death  ve XANTARES’in 78-66 kill-death istatistiklerine ulaştığını da eklemeliyim.

 

 

What a game. Well played @BIGCLANgg 👏🏼

We end the series with a 2-1 victory and a clean sweep in Group D of #ESLProLeague 😍#ToTheStarspic.twitter.com/Xi3VQst093

— Astralis (@astralisgg) 25 Nisan 2019 

 


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum