Intel ESL Türkiye Şampiyonası 16 Mart'ta başlıyor

Intel ESL Türkiye Şampiyonası 16 Mart'ta başlıyor

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Türkiye’de en iyi 8 Counter Strike Global Offensive takımının şampiyonluk için kıyasıya rekabetlerine sahne olacak Intel ESL Türkiye Şampiyonası 16 Mart tarihinde başlıyor. 

Intel ve ESL işbirliği ile düzenlenen Intel ESL Türkiye Şampiyonası, grup aşamaları 16 Mart’ta bekleyenleriyle buluşacak. Şampiyona sistemine göre takımlar grup aşamasında bir karşılaşmada iki harita üzerinden performans sergileyecek ve grup aşaması sonucunda ilk dört sırada yer alan takımlar play-off aşamasına yükselecekler. Play-off karşılaşmalarında 1. Olan takım Ulusları Counter Strike Global Offensive Şampiyonası’na katılma hakkı kazanacak. Grup aşamalarında yer alacak takımlar ise şu şekilde:

Arena Bulls

Valstars

Team Pros

Team Spartan

Sangal Esports

.smartcs

Team of Anatolia

LOG ESPORTS

Geçtiğimiz sezonda Arena Bulls takımı şampiyon olmuştu. Bu yıl Intel ESL daveti alarak şampiyonaya katılan Arena Bulls dışında diğer takımlar eleme sonuçlarına göre dâhil oldu. Bu eleme iki aşamada gerçekleşti.  Elemelerde ilk üç takım direkt olarak katılma hakkı kazandı ve elemelerin dördüncü takımları arasında düzenlenen yapılan karşılaşmayı kazanan takım da en son dâhil edildi.  İlk eleme aşamasında Valstars, Team Pros ve Team Spartan Intel ESL’de mücadele etme hakkı kazandı. İkinci elemede ise Sangal Esports, .smartcs ve Team of Anatolia takımları Intel ESL Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Eleme sonunda dördüncü olan takımlardan LOG ESPORTS ise katılmaya hak kazanan son takım oldu. ESL Türkiye Şampiyonası’nın ödül havuzu hakkında henüz bir bilgi verilmedi.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum