IEM Sydney'in ilk günü tamamlandı

IEM Sydney'in ilk günü tamamlandı

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

IEM Sidney’in ilk günü geride kalırken en dikkat çeken olay, BIG ve mousesports karşılaşması oldu. Temsilcimiz İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş’in vize sorunları sebebiyle yer alamadığı turnuvada BIG, diğer temsilcimiz Özgür “woxic” Eker’in takımı mousesports’u mağlup etti. Bu karşılaşma 30 tur sürdü.

Turnuvanın ilk gününde, ikili eleme sistemiyle yapılan karşılaşmalarda 16 takımdan 8’i galibiyete 8’i ise mağlubiyete ulaştı. A grubunda Team Liquid, Nuke haritasında T takımında boy göstererek BOOT’u 16-9 skor ile mağlup etmeyi başardı.

Diğer yandan BIG, XANTARES’siz çıktığı karşılaşmada, Inferno haritasında 30 tur süren karşılaşma sonucunda mousesports’u mağlup etti. Bu karşılaşmanın sonunda, Johannes “tabseN” Wodarz 33 kill ve 1.72 rating ile skor sıralamasında ilk sıraya yerleşti. Temsilcimiz Özgür “woxic” Eker ise yalnızca 5 kill skoru alabildi.

Renegades ve Ninjas in Pyjamas, rakipleri MVP  PK ve eUnited karşısında 16-13 skor ile galibiyete ulaştılar.

B grubunda ise, FaZe Clan ve Chiefs karşılaşması, FaZe’in galibiyeti ile sonuçlandı. Dust 2 haritasında yapılan karşılaşmada FaZe, 16-5 gibi net bir skorla galibiyete ulaştı. NRG ise ViCi ile eşleştiği karşılaşmada 16-4 skor alarak rahat bir galibiyete ulaşan NRG, bir dahaki turda FaZe’in rakibi olacak.

Diğer iki karşılaşmada, Fnatic ve MIBR karşısında mağlubiyet alan Heroic ve Grayhound manzaralarını izledik. Bu karşılaşmalar sonucunda, Fnatic ve MIBR Upper Bracket aşamasına yükseldiler.

Bir sonraki aşamanın fikstürü ise şu şekilde:

Grup A

Upper Bracket

Liquid-BIG

NiP-Renegades

Lower Bracket

BOOT-mousesports

eUnited-MVP PK

Grup B

Upper Bracket

FaZe-NRG

Fnatic-MIBR

Lower Bracket

Chiefs-ViCi

Heroic-Grayhound


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum