IEM Katowice Sonrası Takım Sıralamaları

IEM Katowice Sonrası Takım Sıralamaları

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 11-07-2019

Dünyanın en büyük CS: GO turnuvalarından olan IEM’in bu yıl ilk turnuvasının düzenlendiği Katowice mükemmel bir atmosfere şahit oldu. Büyük bir itibara sahip olan IEM Major turnuvasının 14. kez düzenlenmesiyle birlikte Astralis şampiyonluk kupasını kaldırdı ve arka arkaya kazandığı ikinci şampiyonluğuyla deyim yerindeyse tarih yazdı. Büyük turnuvanın ardından dünya çapında yapılan sıralamadaki değişiklikler ise şu şekilde:

Astralis, CS: GO dünyasında baskınlığını ve başarısını sürdürerek rahat bir şekilde listenin zirvesine yerleşti. En iyi takım olarak görülen Astralis, en yakın rakibi Liquid ile arasına 450 puan farkı koyarak IEM Major 2019 turnuvasını kupa ile geride bıraktı. Böylece en iyi takım iddiasını bir kez daha doğrulamış oldu. 

Astralis ile finalde rekabet eden ve şampiyonluğu kaybeden ENCE şu anda 435 puan ile 4. sırada yer alıyor. Turnuva öncesi 12. sırada yer alan ENCE 8 sıra birden yükselmiş oldu. 

Diğer takımlardan bazıları IEM Katowice Major öncesi mevcut olan sıralamada yükseldi ancak bazıları çok büyük ölçüde sıralama düşüşü yaşadı. Örnek olarak, NRG, IEM Major 2019 turnuvası başlamadan önce 5. Sırada yer alırken turnuvaların ardından 11. sıraya kadar geriledi. Ayrıca Mousesports da hayal kırıklığıyla sonlanan bir turnuvayı geride bırakmış oldu. Turnuvanın sona erdiğinde 9. sıradan 15. sıraya gerilediler. Bu başarısızlık sonucunda takımda büyük değişiklikler yapmaya karar verdiler.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum