IEM Katowice Şampiyonu Astralis

IEM Katowice Şampiyonu Astralis

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 11-07-2019

IEM Katowice Major 2019 final karşılaşması 3 Mart Pazar akşamı, Astralis ve ENCE Esports takımları arasında yapıldı. Takımlar bu karşılaşmaları coşkulu bir seyirci kitlesi eşliğinde Train ve Inferno haritalarında yaptılar. Sizler için final karşılaşmasını değerlendirdik.

Train haritasında başlayan rekabette ilk 2 elde hiçbir oyuncusunu kaybetmeyen ENCE karşılaşmayı 4-0 önde sürdürdü. Bu anlamda seyircilerden büyük destek gören takım için işler birden değişti. Astralis takımında device ve dupreeh’in oyun içi kontrolleri ve baskın hamleleri arttıkça maçın seyri Astralis’in lehine döndü. Bu baskın oyun ilk yarının 11-4 açık ara skorla sona erdi. İkinci yarı başladığında ENCE ilk yarıda olduğu gibi hızlı bir giriş yaptı. Seyircilerden büyük motivasyon alan ENCE bu kez daha çok odaklanmıştı ve daha iyi bir performans sergileme çabasındaydı. 3-0 skorla önde olan takım bu yarıda Astralis’i zorlayarak skor sayısında farkın artmasına izin vermedi. 14-11 gibi yakın skorlara sahip olan takımlar ilk haritanın ikinci yarısında skor almak için çok hırslı oyunlar sergilediler. Ancak sadece bir kazanan olacaktı ve Astralis skorunu 16’ya taşıyarak ilk haritanın kazananı oldu. 

 Inferno haritasında başlayan ikinci oyunda Astralis, ilk haritada aldığı galibiyetle daha çok hırslanmış ve motive olmuştu. Bunun da verdiği etkiyle 4-0 skor serisi ile karşılaşmaya başarılı bir giriş yaptı. Özellikle dupreeh sakin hamleleriyle hataya yer vermeyen bir oyun performansı sergiledi ve takımına özellikle riskli pozisyonlarda üst üste skor kazandırdı. 11. elde ilk skorunu alan ENCE bunu sürdüremedi ve ilk yarı 14-1 açık ara skorla Astralis’in lehine bitti. Astralis ikinci yarıda kontrolü elinden bırakmadı ve 12 el boyunca rakibinin skor kazanmasına izin vermedi. Rekabetin durumu 13-4 iken takım çatışmasında teke tek kalan device ve Aerial ikilisinden Aerial’ın ölmesiyle ilk yarı Astralis’in galibiyetiyle sonuçlandı. İkinci yarıyı da kontrol altında tutan Astralis, rakibine zor dakikalar yaşattı ve bu yarıyı da kazanarak 2-0 skor ile IEM Katowice Major’da üçüncü kez şampiyon oldu. Astralis’in son Major şampiyonluğu ise geçtiğimiz yıldı ve üst üste gelen kupalarla CS:GO’nun en iyi takımı ifadesini hak ettiklerini gösterdiler.

Bu karşılaşmalarda Astralis’in en güçlü oyuncuları 42 öldürme, 20 ölüm sayısıyla Xyp9x ve 43 öldürme, 23 ölüm sayısıyla device olurken ENCE takımında 28 öldürme, 39 ölüm sayısıyla xseven oldu. 


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum