Hem ucuz hem çok keyifli: Town of Salem

Hem ucuz hem çok keyifli: Town of Salem

Yetkin Koç Yetkin Koç 19-07-2019

Herkese merhabalar, her hafta yayınlamakta olduğumuz "Hem ucuz hem güzel" oyunlar serisinde bu hafta bir çoğunuzun bildiği bir oyundan, Town of Salem'dan bahsedeceğiz. 


Town of Salem çevrimiçi oynayabileceğiniz "Salem Cadı Mahkemeleri"nden esin alınmış bir takım oyunudur. Oyunda oyuncular oynadıkları role göre yalan söylemediğine veya söylediği yalana inandırmaya çalışır. Oyun internet tarayıcıları üzerinden bedava oynanabilir ya da Steam adlı platform üzerinden 10 Lira karşılığında satın alınabilir, tabii ki Steam üzerinden satın alımlarda oyuna 1300 oyun parası ile başlanır. Bunlara ek olarak, kısa zaman önce gelen güncellemeyle birlikte Town of Salem, Apple Store ve Google Play Store üzerinden de indirilip oynanabilir.


Oyunun yapımı toplam sadece 1 ay sürmüştür, oyun yapılırken Microsoft Visual C++ kullanılmıştır ve oyunu yapan şirketin "Blank Media Games"in ilk oyunudur. Blank Media Games; Texas, Austin merkezli bir Amerikan video oyunu stüdyosudur. Oyun çıktıktan kısa süre sonra hem şirket hem de oyun bir çok ülkede popülerite kazanmış ve oldukça fazla oyuncunun ilgisini üzerinde toplamayı başarmıştır.


Town of Salem'da hepsi birbirinden eğlenceli toplam 48 rol vardır ve oyun bu rollerin gerekliliklerini yapmaya dayalıdır, en az 7 en çok 15 kişiyle oynanır ve bu roller Köylü, Mafya ve Nötral adlı üç ayrı sınıfın birinden olabilirler. Oyun başlamadan önce oyuncular lobiye sokulur ve "host" tarafından oyunda hangi rollerin olup olmayacağı seçilir, daha sonra host'un seçmiş olduğu bu roller oyunculara rastgele dağıtılır. Oyuncular rollerinin ne yaptığını veya hangi sınıftan olduğunu oyun başladıktan sonra sol üst köşedeki karttan görebilirler. Bu rollerin bir çoğunun özellikleri geceleri kullanılır. Örneğin, Doktorlar saldırıya uğramış oyuncuları iyileştirebilir veya Şerifler şüpheli oyuncuları gece sorguya çekebilirler. Sabahları ise şüpheli görülen kötü rollü oyuncuları oy birliği ile sorguya çekebilirler ve suçlu olduklarına dair fikir birliği olursa asabilirler. Tabii ki oyunda savunma sistemi de mevcut, sorguya çekilen oyunculara kendilerini savunması için oylamadan önce süre tanınır ve "chat"ten kendilerini savunabilirler. Oyunla alakalı size bizim anlatabileceklerimiz bu kadar umarım siz de oyunu beğenmişsinizdir.


22 yorum
Username
Batualp Aktürk

güzel

Username
Taner Mercan

Z

Username
Mustafa Pala

kral oyun tos

Username
Emrah Koyuncu

👍🏻👌

Username
Umut Can Cubukcu

Wow

Username
Yusuf Eren

👊👍

Username
Ali Gül

👍

Username
Enes Ada

🏄‍♂️

Username
Oyun Arasi

fişek

Username
Ded Ede

iyi oyun

Username
Metin Doğan

Tek başına oynanmaz

Username
Enes Yağız

✔️

Username
Taha Şahin Ünver

güzel oyun alınır

Username
Deniz Ceylan

👍🏻

Username
Umur Uyar

İnanılmaz

Username
Ismail Tuğrahan Aydın

👍🏻

Username
Onur Paşa

👏

Username
Ogün Barış Sarıca

👍

Username
Semih Buğra Ersin

👍

Username
Tayfun Kır

🤔

Username
Rıdvan Aracı

op

Username
Kutay Köşe

😈😈