Helsinki'de 'espor fan katılım kampanyası' düzenlenecek

Helsinki'de 'espor fan katılım kampanyası' düzenlenecek

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Finlandiya’nın ilk mega espor etkinliği Arctic Invitational duyurulmuş ve ardından detayları belli olmaya başlamıştı. Etkinlik için bu kez yapılan duyuruysa çok farklı. Fandom Esports, Arctic Invitational için espor fan katılım kampanyası başlatacağını duyurdu. Büyük ses getiren ve heyecanla beklenen Arctic Invitational, 14 Eylül tarihinde Helsinki Hartwall Arena’da gerçekleşecek.

Fandom Esports’un söylediğine göre, hem Finlandiya’dan hem de dünya çapında birçok Counter Strike Global Offensive oyuncusu bir araya gelecek. Finallerde rekabet edecek uluslararası takımlardan üçü etkinliğe davet edildi. Eleme turunu kazanan takım ise listeye dördüncü katılımcı olarak eklenecek. Elemeler, yıl boyunca yapılan Vectorama ve LanTrek gibi Finlandiya etkinlikleri baz alınarak gerçekleşecek.

Fandom Esports, kullanıcılara “Oyna, tahmin et ve ödül kazan.” hamlelerini sunan bir platform. Fandom, hem Twitch partneri hem de yayıncısı olan Anniina ile anlaşmaya vardı. Bu sayede etkinlikle ilgili yayınlar Twitch yoluyla erişilebilir olacak. Etkinlikle ilgili tüm detaylar verilmiş olmasa da NRG takımının etkinlikte yer alacağı kesin olarak belirtildi.  NRG gibi global bir takımın, bu etkinlikte yer alacağının belirtilmesi de kampanya için büyük çaplı bir reklam dersek yanlış olmaz.

Fandom Esports CEO’su Henri Holm, bu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Finlandiya’da espor alanında ihtiyaç duyulan bir etkinlikte yer almak onur verici. Fanlar ve katılımcıları, espor üzerine düşüncelerini ve hayranlıklarını ifade etmek için bir araya getirmekten dolayı çok heyecanlıyız.”


1 yorum
Username
MazLum ALar

Sksk