Gla1ve, sağlık problemleri nedeniyle CS:GO'ya ara verdi

Gla1ve, sağlık problemleri nedeniyle CS:GO'ya ara verdi

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 20-05-2020

Her spor dalında olduğu gibi esporda da sakatlıklar ve sağlık problemleriyle karşılaşıyoruz. Ne kadar can sıkıcı durumlar olsa da rekabetin içinde bu tür sıkıntılar da yer alıyor. CS:GO tarihinin belki de gelmiş geçmiş en iyi oyun içi lideri olarak görülen Lukas “gla1ve” Rossander, sağlık problemler nedeniyle CS:GO’ya ara verdiğini açıkladı.

Oyuncular, rekabetçi arenanın yarattığı stres nedeniyle zor zamanlar yaşayabiliyor ve stres, çok ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor. Astralis’in kaptanı da bu sorunlar ile başa çıkabilmek için oyuna ara verdiğini attığı bir tweet ile açıkladı. Tweet’in tamamı şu şekilde:

“Uzun süredir tükenmişlik ve stres belirtilerine sahiptim. Bunların üstesinden gelebilmek için takım arkadaşlarım ve Astralis organizasyonu birçok farklı şekilde bana yardım etmeye çalıştılar. Fakat bu sorun hala devam ediyor. Bu yüzden doktorum ve ben, oyuna ara vermem konusunda hem fikir olduk.”

“Önümüzdeki 3 ay boyunca dinleneceğim ve Astralis’e geri döneceğim. Bu zorlu süreçte oldukça anlayışlı ve yardımsever oldukları için takım arkadaşlarıma ve Astralis’e çok teşekkür ediyorum. Bu süreç zorlu olabilir ama sağlık her zaman önde gelir.”

Umuyoruz ki CS:GO sahnesinin gördüğü en yetenekli oyun içi liderlerinden biri olan gla1ve, bu problemin üstesinden gelir ve onu tekrar mücadele ederken izleriz.


1 yorum
Username
wounded yildiz

a