GET_RIGHT NiP ile yollarını ayırdı

GET_RIGHT NiP ile yollarını ayırdı

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 02-10-2019

Geçtiğimiz günlerde CS:GO‘nun efsane isimlerinden Christopher "GeT_RiGhT" Alesund, yaptığı açıklamayla 2012’den beri formasını giydiği Ninjas in Pyjamas yani NiP takımından ayrıldığını duyurdu.

Efsane oyuncu oyun hayatına CS 1.6 ile başlamış sırasıyla NiP, SK Gaming ve Fnatic  gibi oyunun efsane takımlarında oynamıştı. Henüz çaylak döneminde NiP takımından Emil “HeatoN” Christensen onun akıl hocası olmuş, oyunların yeni bir döneme evrildiği CS:GO oyunuyla ilk takımı NiP’ye geri dönerek, CS:GO tarihinde henüz tanık olmadığımız 87 maçlık yenilmezlik serisi ile adını oyunun ilk çıkışından tarihe yazdırmıştı. Efsane oyuncu 2013 ve 2014 yıllarında ard arda HLTV yılın oyunucusu ödülünü kazanarak güçlü bir performans ortaya koymuştu. GeT_RiGhT, NiP takımı ile birlikte toplamda 12 Major turnuvasına katıldı ve bunlardan sadece ESL One Cologne 2014 turnuvasını kazandı.

Ninjas in Pyjamas CS:GO ekibi, haziran ayında GeT_RiGhT yerine gelebilecek uzun süreli bir anlaşma aradıklarını duyurdu. Aynı zamanda yaptıkları açıklamada: “Organizasyonumuzun yönünü değiştirmeye razıyız. Gelecek oyuncu bunu sağlamalı..” cümleleri NiP takımının değişim aradığının sinyallerini verdi. Aslında StarLadder Major 2019, efsane oyuncunun son turnuvası olacaktı ancak takım onun yerine bir oyuncu bulamadığı için takımıyla beraber iki farklı turnuvaya daha katıldı.

Efsane oyuncu vedasını twitter üzerinden yaptı. GeT_RiGhT açıklamada: “2564 gündür aktif oyuncusu olduğum NiP ile bugün yolları ayırdım.. Sizleri zannettiğinizden daha çok özleyeceğim. Takımın alacağı sonuçları yakından takip ediyorum.” dedi.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum