Gen.G ünlü IGL'in peşinde!

Gen.G ünlü IGL'in peşinde!

Taha Göktuğ Taha Göktuğ 11-12-2019

Dünyanın önde gelen Counter Strike Global Offensive takımlarından TYLOO’nun oyun içi lideri Hansel “BnTeT” Ferdinand büyük olasılıkla Çin’den Kuzey Amerika’ya, dünyaca ünlü espor markası Gen.G Esports’un tarihinde ilk kez kuracağı CS:GO kadrosunda yer alacak. Hatta espor yazarı Jarek “DeKay” Lewis’in raporuna göre Endonezyalı oyuncu resmi bir teklif ile karşı karşıya.

Yeni yıla güçlü bir CS:GO kadrosuyla girmek isteyen Gen.G Esports geçtiğimiz hafta Cloud9 kadrosunda bulunan  Timothy “autimatic” Ta, Damian “daps” Steele ve Kenneth “koosta” Suen ile anlaşma imzalarken dün akşam saatlerinde dördüncü oyuncuları Sam “s0m” Oh ile olan anlaşmalarını duyurdular.

Gen.G markasının yeni hedefi olan BnTeT, 2017 yılından beri TYLOO takımına hem liderlik yapıyor hem de takımın en güçlü performansını ortaya koyuyordu. BnTeT üstün performanslarıyla takımı TYLOO’yu üç tane Major turnuvasına katılmasına ve kasım ayında gerçekleşen CS:GO Asia Championship turnuvasında yarı finale çıkmasına katkıda bulundu.

DeKaY’in raporuna göre oyuncunun TYLOO takımı ile olan sözleşmesi yıl sonunda sona erecek ve sonrasında Gen.G takımına olan transferi duyurulacak. Eğer bu anlaşma gerçekleşirse BnTeT, kariyerinde ilk kez asyalı olmayan bir takımda oynacak ve aynı zamanda ilk kez liderlik görevini yapmayacak. Çünkü takım arkadaşı daps bu rol ile takıma katılmış durumda.

Aynı zamanda Gen.G, takımın yedek üyesinin Hunter “SicK” Mims olacağını da önümüzdeki günlerde duyuracağını açıkladı. Eski Complexity oyuncusu olan SicK, geçtiğimiz ağuston ayında sonuçlanan StarLadder Berlin Major turnuvasından beri hiçbir profesyonel maçta yer almadı. Ve o turnuvadan itibaren kendisi serbest oyuncu statüsündeydi.

Söylentiler ve teklifler gerçekleşirken, BnTeT takımı TYLOO ile birlikte WESG bölgesel elemelerinde mücadele edecek. Diğer yandan Gen.G, yedek oyuncuları SicK ile birlikte, bugün başlayan IEM Katowice America Open Qualifier turnuvasında mücadele edecek.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum