G2 AmaNEk transferini duyurdu

G2 AmaNEk transferini duyurdu

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

G2 takımı, en son LDLC takımında yer alan oyuncu François “AmaNEk” Delaunay’ı transfer ettiğini açıkladı.

25 yaşındaki Alexandre “bodyy” Pianaro, WESG World Finals’ın ardından yedeğe alındı. G2, takım kadrosunda bodyy’nin eksikliğini tamamlaması için transfer sürecine girdi ve eski takımı LDLC’nin ardından bir süre herhangi bir kadroda yer almayan AmaNEk’i takıma dâhil etti. Açıklama şu cümlelerle yapıldı:

François “AmaNEk” Delaunay’ın G2 takımına katılmasından dolayı çok heyecanlıyız. Pusu kurma ve tüfek kullanmada güçlü olan AmaNEk, sadece ateş etme gücünü değil aynı zamanda beyin gücünü ve ek olarak stratejik bilgisini de beraberinde getiriyor.

AmaNEk ise transferin gerçekleşmesinin hemen ardından konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“G2 Esports’a katıldığım için çok heyecanlıyım! Karşılaşmalarda yer almaya başladığımdan beri hedeflerim hiç değişmedi. Kendi kategorimde en iyisi olmak istiyorum, takımımın dünyanın en iyisi olmasını istiyorum ve hedeflerime ulaşmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

AmaNEk, 2016 yılında kariyerine MINLATE takımı ile başlamıştı. Ardından farklı takımlarda yer almış ancak son takımı LDLC’den ayrıldıktan sonra iki ay gibi bir süre herhangi bir takıma dâhil olmamıştır. Oyun içinde başarılı bir pusucu ve birebir saldırı rolünü üstlenen AmaNEk kariyeri boyunca ESL Championnat National’da bir kez ve farklı minör liglerde birden fazla kez şampiyonluk yaşamıştır.

Damien “Malek” Marcel’in koçluğunu yaptığı G2 takımında aktif kadrosunun son hali şu şekilde:

Richard “shox” Papillon

Kenny “kennyS” Schrub

Lucas “Lucky” Chastang

Audric “JaCkz” Jug

François “AmaNEk” Delaunay


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum