Fujitora, Hearthstone Masters Las Vegas'a katılacak

Fujitora, Hearthstone Masters Las Vegas'a katılacak

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Türk temsilcimiz Fujitora, elemelerde gösterdiği başarılı performansıyla Hearthstone Masters Tour Las Vegas’a katılmaya hak kazandı.

250 bin dolar ödül havuzu bulunan turnuva 14 ile 16 Haziran tarihleri arasında Linq Hotel’de gerçekleşecek ve 81 elemenin ardından Las Vegas’ta büyük karşılaşmalara sahne olacak. İlk 8 oyuncu arasına girmeyi başaran isimler ilk oyunlarda Bo3 (best of three) formatında performans sergileyecekler ancak final karşılaşmaları 5 tur üzerinden yapılacak. Oyuncuların Grandmaster unvanını kazanmak için kıyasıya rekabet edecekler Masters Las Vegas’ın ardından Asya ve Avrupa turnuvaları yapılacak. Ayrıca Blizzard harita üzerinde turnuva gerçekleştirdikleri yerlerin sayısını da 2020 itibariyle artırmayı hedefliyor.

1995 doğumlu olan Hakan “Fujitora” Çekli, Türk temsilcimiz olarak Royal Bandits organizasyonunun Hearthstone takımında etkili performansı ve güçlü oyuncu imajıyla adından sık sık bahsettiriyor. WESG’de kazandığı birincilikle Türkiye’nin ilk WESG şampiyonluğuna sahip isim unvanıyla başarısını bir kez daha kanıtlayan Fujitora, bu kez de Hearthstone Masters Tour Las Vegas’a katılarak boy gösterecek. Bu yıl düzenlenen WESG turnuvasına katılamayan başarılı oyuncu, sürekli kendini geliştirmek için sarf ettiği çabadan bahsetmişti. Bu çabalarının kendisini nasıl ileri taşıdığını da böylece göstermiş oldu. Fujitora’nın zaman geçtikçe hem takımı Royal Bandits ile hem de bireysel olan performanslarını güçlendirdiği aşikâr.

Kariyerinde sağlam adımlarla ilerleyen oyuncu, umuyoruz ki WESG’de olduğu gibi Las Vegas’ta da çabalarının meyvesini alır ve başarılı bir sonuçla döner.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum