Forager Yakında Nintendo ve PS4'te

Forager Yakında Nintendo ve PS4'te

Furkan Aksoy Furkan Aksoy 11-07-2019

Forager Pc başarısından sonra gözü Konsollara dikti!

 

Forager 2019 yılının en çok sevilen oyunu ve oyun karakteri oldu diyebiliriz. Kendi evreni ve karakteriyle şimdiden büyük bir hayran kitlesi yakaladı. Yakaladığı bu PC başarısından sonra gözünü Nintendo ve PS4'e çevirdi. Hatta küçük oyuncak ve haritasıyla beraber satılacağı duyurulan Forager, popülerlik seviyesini bir üst noktaya taşıdı. Bir oyunun sevildikten sonra oyuncak olarak piyasaya sürülmesi her zaman bir başarı olarak görülmüştür diyebiliriz.

 

Bilmeyenler için Forager 18 Nisan'da Indie geliştiricisi HopFrog tarafından yayımlandı ve Humble Bundle tarafından yayınlandı. Yayınlandığı ilk günden beri hem indie hem de grind oyun severlerin gözdesi oldu. Terraria, Stardew Valley severlerin dikkatini çeken oyunda, bulunduğunuz zeminleri geliştirerek evreninizi büyütüyorsunuz. Büyüyen evreninizde istediğiniz gibi keşiflere çıkabilir, özel koleksiyonlar toplayabilir ve karanlık güçlerle savaşabilirsiniz.

 

Forager'in bu oyuncak, harita ve sticker adımından sonra konsollarda da adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor. Amatör bir geliştiricinin elinden çıkan bu oyun, çok yakın zamanda daha da büyük işler başaracağı şimdiden belli oldu. Amatör geliştiricilerin yaptığı bu grind oyunların bu kadar çok sevilmesinin ardında yatan gerçek hala çözülebilmiş değil. Lazy Bear Studios'un aslında bu noktalara gelirken bu aşamalardan geçtiğini unutmamak gerekiyor.


7 yorum
Username
Batualp Aktürk

güzel

Username
Taner Mercan

Z

Username
Mustafa Pala

nintendo qral

Username
Emrah Koyuncu

👍🏻👌

Username
Yusuf Eren

👍👍

Username
Ahmet Özdemir

Zzzz

Username
Kutay Köşe

harika