Fnatic, ESL Pro League Season 11 Europe şampiyonu oldu

Fnatic, ESL Pro League Season 11 Europe şampiyonu oldu

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 13-04-2020

16 Mart tarihinde başlayan ESL Pro League Season 11 Europe, dün oynanan final karşılaşmasının ardından sonlandı. Fnatic ve mousesports’un kıyasıya mücadele ettiği final serisinin galibi, İsveç temsilcisi Fnatic oldu.

ESL Pro League Season 11, yaklaşık 1 ay süren uzun bir süreç. Sezon 11, çevrim içi olarak oynanan ilk ESL Pro League sezonu oldu. Sebebi ise corona virüsü. 3 farklı grup halinde start alan turnuvada gruplar, altışar takımda oluştu. Gruplarını birinci bitiren takımlar direkt olarak diğer aşamaya geçiş yaparken, ikinci ve üçüncü bitiren takımlar kendi aralarında bir kez daha maç yaptı.

Playofflar’a ise 3 takım çıkmayı başarabildi. Astralis, Woxicli mousesports ve Fnatic. Yarı finalde Astralis ile karşılaşan mousesports, grup aşamasında ağır bir yenilgi aldığı rakibine karşı 2-1 seriyi kazandı ve finalde İsveç devinin rakibi oldu.

Final serisi 5 maç üzerinden oynandı ve adeta nefes kesti. İlk harita Fnatic’in seçimi ile Overpass olarak belirlendi. Seçtiği haritanın hakkını veren İsveç ekibi, her iki tarafta da daha iyi oynayan takım oldu ve haritayı 16-11 kazandı.

Mousesports, ikinci harita olan Dust 2’yi 16-7 kazanarak skoru eşitlemeyi başardı. Rakibinin Vertigo haritasını da 16-11 kazanan Avrupa temsilcisi, eline büyük bir avantaj geçirdi. Fakat bu avantajı kullanamadı. Serinin 4. haritası olan Nuke’ta rakibini adeta perişan eden fnatic, haritayı sadece 1 raunt kaybederek 16-1 kazandı.

Finalin sonuna ev sahipliği yapan Mirage idi. Bir önceki haritanın verdiği özgüvenle çok daha etkili bir oyun ortaya koyan İsveç temsilcisi, haritayı 16-12 seriyi ise 3-2 kazanarak şampiyon oldu. Turnuvanın En Değerli Oyuncusu Brollan olurken, fnatic $110,000’ın sahibi oldu.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum