Flank sunar: Magisk ile özel röportaj

Flank sunar: Magisk ile özel röportaj

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Counter-Strike’ın gelmiş geçmiş en başarılı takımı Astralis’in profesyonel oyuncusu Emil "Magisk" Reif Türkiye'de ilk ve tek röportajını Flank'e verdi.

  • You’re the latest player which joined the team. But there is a point about it. Your other teams before Astralis, couldn’t achieve the really visibly successes. So, what was the different things in Astralis for you?

Everything was different. The entire way of approaching performance, the way the organization is working for and with us as professional athletes and more. In Astralis, we are a part of a large organization with so many people that are there for us eveyrday to help, guide and work together with us. It’s makes a huge difference that we, as players, know that we only have to focus on what we are here for, to perform and to win, because there are people taking care of everything else. From our coach, zonic, to our performance team, including several people that work with us on so many things, including the physical and mental side of things, to the rest of the organization that also free up ressources for us when it comes to commercial, editorial and managerial stuff.

  • Takıma katılan son oyuncu sensin. Bu takımda farklı olan bir durum var. Astralis’ten önceki takımların ciddi bir başarı elde edemiyordu. Astralis’i farklı kılan şey sence ne oldu?

Aslında farklı olan her şey. Organizasyonun bizim için, bizimle birlikte çalışıyor olması başarıyı getiren esas şey oluyor. Astralis’te, bize yardım eden, yol gösteren ve birlikte çalıştığımız birçok kişinin yer aldığı bir organizasyonun birer parçasıyız. Bu durum, oyuncu olarak bizim ne için burada bulunduğumuza odaklanmamız, buna yönelik performans sergilememiz ve kazanmamız konusunda büyük bir fark yaratıyor çünkü turnuvalarda oynamak dışında her şeyle ilgilenen insanlar olduğunun bilincindeyiz. Koçumuz Zonic’ten performans takımımıza kadar birçok farklı insanın dâhil olduğu insanlarla fiziksel ve mental olmak üzere birçok konuda birlikte çalışıyoruz. Ticari, yönetimle ilgili ya da yazılı işlere geldiğimizde organizasyon tüm imkânları mevcut hale getiriyor.

  • You won the MVP award of the IEM Katowice Major. This was the really big success for your career. What do you feel about it?

It felt amazing. The MVP award is nice, but to me, it was all about winning the Major as a team again. I’m so insanely proud and happy to be a part of this team, as I know all my teammates are, and it means so much more to achieve great things when you have people to share it with.

  • IEM Katowice Major’da En Değerli Oyuncu Ödülü’nü aldın. Bu, kariyerin için çok büyük bir başarı. Bu konuda ne düşünüyorsun?

Muhteşem bir histi. Ödülü kazanmak çok güzel ama bana göre asıl önemli olan takım olarak tekrar Major’ı kazanmaktı. Bu takımın bir parçası olduğum için çok gururlu ve mutluyum ve takım arkadaşlarımın da böyle hissettiğini biliyorum. Bunu paylaşabileceğin insanlar olduğunda büyük başarılara ulaşmak daha anlamlı oluyor.

  • Before your proffessional career, who was your idol gamer for CS: GO?

It was actually friberg that used to play on NiP. I was a big fan of him, and my nameactually comes from looking up to him as a player. He had another alias, ‘magikerN’, which means ‘The Magician’.

  • Profesyonel kariyerine başlamadan önce, CS:GO’da idolün olan oyuncu kimdi?

NIP’te oynayan friberg’in büyük bir hayranıydım. Aslına bakarsanız adımı da ondan esinlenerek belirlemiştim. Friberg’in diğer bir takma adı da ‘magikerN’ ve bu ‘Magician’ (sihirbaz) anlamına geliyor.

  • Recently, you’re the best team of world and you haven’t an opponent which is close to your scor. Who do you consider your thoughest opponent for future?

There are many. I don’t think Counter-Strike has been more competitive that it currently is. Teams like Liquid, NAVI, MIBR, FaZe are of course always tough opponents, but with the rise of a team like ENCE we start to see more and more new teams joining the elite tier.

  • Şu anda, dünyanın en iyi takımı pozisyonundasınız ve sizin skorunuza yaklaşabilen bir takım yok. Hangi takımın ilerleyen zamanlarda rakibiniz olabileceğini düşünüyorsun?

Çok fazla var. Şu anda olduğundan daha rekabetçi bir Counter-Strike gördüğümüzü sanmıyorum. Liquid, NAVI, MIBR, FaZe gibi takımlar elbette sert rakipler ama ENCE gibi yükselen yeni ve seçkin bir takımla çok daha fazlasını göreceğimizi düşünüyorum.

  • You’re the best CS: GO team in the world right now. Personally, how did you achieve this success? What are your plan sor dreams about your career?

Through hard work and determined ambitions. We don’t just do things without knowing why we do them, and this goes for everyone and everything in the entire organization. We have such a strong support in Astralis with RFRSH Entertainment, which really enables us to keep on focusing on being the best we can be. I and we have many dreams, but for now, we keep them to ourselves.

  • Şu anda en iyi CS:GO takımı durumundasınız. Bireysel olarak bu başarıya nasıl ulaştınız ve ilerisi için planlarınız ile hayalleriniz neler?

Çok çalışmaya ve sahip olduğumuz başarı arzusuna borçlu olduğumuzu söyleyebilirim. Neden yaptığımızı bilmeden hiçbir şey yapmıyoruz ve organizasyondaki herkes için aynı durum geçerli.Astralis olarak RFRH Entertainment gibi çok büyük bir desteğe sahibiz ve bu destek bizim en iyisi olmaya odaklanmamızı mümkün kılıyor. Hem benim hem de takımın birçok hayali var ancak bunları şimdilik kendimize saklıyoruz.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum