Haberler Fenerbahçe, 3 maçı da kazanarak 2019 KMF şampiyonu oldu
Fenerbahçe, 3 maçı da kazanarak 2019 KMF şampiyonu oldu

Fenerbahçe, 3 maçı da kazanarak 2019 KMF şampiyonu oldu

Elif Evin Elif Evin 13-04-2019

Kış Mevsimi Finalleri’nde serinin üçüncü maçında çekişmeli geçen maçın sonunda galip gelen takım Fenerbahçe oldu. Bu galibiyetle 3-0 skora ulaşan takım, ilk KMF karşılaşmasını şampiyonluk kupasıyla taçlandırmayı başardı.  Yarı final aşamasına kadar gelebileceklerini ve finali göremeyeceklerini düşünen birçok insan olmasına rağmen Kış Mevsimi Finalleri’ni şampiyonlukla bitirip MSI biletini kazandılar.

Fenerbahçe’nin 2-0 önde olduğu Kış Mevsimi Finalleri serisinin üçüncü maçında girilen ilk pozisyonda aynı anda karşılıklı skorlar alınsa da ilk kan skoru, Bahçeşehir SuperMassive hanesine yazıldı. İlk 10 dakika boyunca karşılıklı skorların alındığı maçta, girilen takım savaşında Zeitnot’un baskın hamlelerini skora çeviren Frozen sayesinde SUP, skor üstünlüğüne ulaşmayı başardı. Vadi’nin Alameti’ni alan Fenerbahçe ise üst üste aldığı skorların ardından ejdere yönelse de Stomaged güçlendirmeyi çaldı ve yine öne geçti. Fenerbahçe’nin, Vadi’nin Alameti’ni devreye sokarak ilk kuleyi aldığı sırada Zeitnot da yalnız başına kuleyi alarak bu hamleye cevap verdi. İlk iki maçın aksine daha çekişmeli geçen erken oyun,  her iki takımın da agresif hamlelerine sahne oldu. Yine yalnız başına kule alan Zeitnot, SUP cephesinde öne çıkan isim oldu.

Fenerbahçe aldığı ejder güçlendirmesi ardından daha durağan bir oyun izlediğimiz dakikalar, her iki takımın da Baron’a yönelmesiyle son buldu. Baron’a yönelen iki takımın girdiği mücadele, hem Fenerbahçe’nin skorları almasıyla hem de Baron güçlendirmesine ulaşmaları ile sonuçlandı. Üst üste aldıkları kulelerin ardından üstünlüğünü koruyarak oyunu sürdüren Fenerbahçe, yöneldiği Nexus alanında yok edilen inhibitörler ve alınan kill skorları sahnesinin ardından Nexus kulelerini alarak oyunu bitirmeye gitti. Alanda sadece Zeitnot ve Stomaged’in bulunması, şampiyonluğa neredeyse ulaşmış olan Fenerbahçe’yi durdurmak için yeterli olmadı. Önce katliama imza atan takım, dakika 33’te, 15-13 skor ile maçın galibi oldu. Seriyi mağlubiyet almadan tamamlayarak şampiyon olan takım için, yer aldıkları ilk Kış Mevsimi Finalleri, şampiyonluk kupası ile taçlandı ve MSI temsilcisi oldular. MVP ödülü ise, üç maç boyunca mükemmel hamleler yapan, takım arkadaşlarının oyunlarını tamamlayan Ruin'in oldu. Lig süreci ve kazandıkları şampiyonluk ile bu mevsim rakiplerini ezip geçerek önceki dönemlerine göre daha başarılı bir noktada olduklarını kanıtladılar.

Flank Esports ile favori takımınızın espor maçlarını ve tüm haberleri takip edebilirsiniz. Ayrıca Fantezi Ligi'nde kendi takımınızı kurabilir, şampiyon olabilirsiniz! Aşağıdaki linke tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

https://flank.app.link/Flank

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek anlık gelişmelerden haberdar olabilirsin.

➤ Facebook: https://www.facebook.com/flankesports/

➤ Twitter: https://twitter.com/flankesports/

➤ Instagram: https://www.instagram.com/flankesports/

➤ Youtube: https://www.youtube.com/flankesports

➤ Spotify: https://open.spotify.com/show/3YQ9dLsUJZsZJIACZ9null

Arkadaşlarınızla beraber kadronuzu kurun, büyük heyecana ortak olun! Flank FIFA turnuvasında sürpriz ödüller sizleri bekliyor. Kendi oyuncunuz ve takımınızla katılabileceğiniz turnuvanın başvuru formunu hemen doldurun 👉 https://www.flankesports.com/fifa-turnuvasi

Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum