FaZe Clan, IEM Sydney kadrosunda değişiklik yaptı

FaZe Clan, IEM Sydney kadrosunda değişiklik yaptı

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

FaZe Clan, takipçilerine yaptığı duyuruyla IEM Sidney yolculuğuyla ilgili gelişmeleri belirtti. Önemli turnuvalardan olan Intel Extreme Masters’ın Sidney ayağında, başarılı oyunculardan AdreN ve NiKo yer almayacak. Kadroda oluşan eksiği ise Janko “YNk” Paunovic ve Karlo “USTILO” Pivac kapatacak.

Nikola “NiKo” Kovac ve Dauren “AdreN” Kystaubayev, FaZe Clan’ın aktif kadrosunda yer alan iki başarılı oyuncu. Ancak, IEM Sydney turnuvası için mücadele edecekleri takımlara karşı ilk maçta performans sergilemeyecekler. Onların yerine, turnuvada yer alacak oyuncular Janko “YNk” Paunovic ve Karlo “USTILO” Pivac olarak belirtildi. Turnuva kadrosunda yapılan bu değişiklik, yapılan oyun planlarını elbette ki etkiledi. Özellikle NiKo’nun performansı düşünülünce, karşılaşmalar ile ilgili yeni stratejiler düşünülüyor olması da büyük bir ihtimal. Ancak bu değişim yalnızca ilk maç için yapılmış durumda ve ilk maçın ardından tüm planlar devam edebilir. 

Janko “YNk” Paunovic, daha önce Star Series i-League Sezon 7’de Ladislav “GuardiaN” Kovacs yerine oynamıştı. Bu sebeple, onun için de takım için de çok zorlayıcı bir deneyim olmayacaktır. Ancak, USTILO için bir deneyim olacağı kesin görünüyor. USTILO, daha önce Renegades takımının bir üyesiydi daha sonra ICON’da yer aldı.

Kısa süreli de olsa bu değişimin, takımı turnuva gidişatı konusunda nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Takım içi iletişim ve kimya anlamında olumsuz bir etkisi olup olmayacağı önemli bir detay olduğu için yanlış bir merak konusu da olmuş değil.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum