ESL Pro League'de final yaklaşıyor!

ESL Pro League'de final yaklaşıyor!

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

ESL Pro League’de A grubu maçları sona erdi ve grubun ilk iki sırasında yer alan takımlar bir üst aşamaya yükselme hakkı kazandı. Fnatic ve HellRaisers, finallerde mücadele edecek 5. ve 6. takımlar oldu.

Fnatic ve HellRaisers, ESL Pro League A grubunda yer alan en iyi takımlar olarak görülüyordu. OpTic Gaming ve Aristocracy karşısında Bo3 formatında oynadıkları maçlarda, HellRaisers Aristocrasy’yi 2-0 gibi temiz bir galibiyetle mağlup etti. Ancak Fnatic karşısında oynadıkları bir sonraki maçta, İsveçli takım 2-1 skorla galip olan taraf oldu. OpTic Gaming karşısında sergiledikleri güçlü performansı bu kez sergileyememeleri hayal kırıklığıyla sonuçlanan bir karşılaşmaya yol açtı. Tüm karşılaşmalara bakarak söyleyebiliriz ki sergilediği etkili performansla öne çıkan isim AWP oyuncusu Tomás “oskar” Stastny idi. Zaten MVP ödülü de kendisinin oldu.

Fnatic cephesine baktığımızda, HellRaisers’ın mağlup ettiği OpTic Gaming karşısında ilk üç haritayı kaybettiler ancak sonraki maçlarda üst üste iki galibiyet aldılar. Bu galibiyetler 2-1 skorla HellRaisers karşısında ve 2-0 skorla Aristocracy karşısında hanelerine yazıldı. Grup aşamasında, Fnatic takımından öne çıkan isim Freddy “KRIMZ” Johanson oldu.

Bu karşılaşmaların ardından HellRaisers ve Fnatic finallerde mücadele etmek için Astralis, mousesports, FaZe Clan ve G2 takımlarının arasında yerini alacak. ESL Pro League, 21 Mayıs tarihinde B grubunun karşılaşmalarıyla devam edecek.  Bu tarihte B grubu karşılaşmalarında Natus Vincere, BIG, North ve Heroic takımlarını izleyeceğiz. Hangi iki takımın bir üst aşamaya yükseleceği kesinleştikten sonra 23 Mayıs tarihinde final maçı oynanacak ve büyük ödül için kıyasıya rekabet devam edecek.


5 yorum
Username
Halil Öklü

Yazmamışlar bu habere

Username
Halil Öklü

100.000 den fazla kişi kullanıyor

Username
Halil Öklü

Masıl ya

Username
Emre Özcan

No one Uses this app

Username
Emre Özcan

Oof