ESL One New York 2019 başlıyor

ESL One New York 2019 başlıyor

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 25-09-2019

Bir çok üst düzey CS:GO takımının kıyasıya mücadele edeceği ESL One New York 2019 turnuvası başlıyor!

ESL One New York 2019, 26-29 Eylül tarihlerinde Amerika’nın New York şehrinde düzenlenecek. Turnuvada toplam 8 takım 200.000$’lık ödül havuzundan pay alabilmek için kıyasıya mücadele edecek.

Turnuvada mücadele edecek 8 takımdan 5 tanesik turnuvaya davet alırken geriye kalana 3 takım bölgesel elemeler sonucunda turnuvaya katılmaya hak kazandı.

Elemelerden Gelen Takımlar

Avrupa Elemesi: G2

Kuzey Amerika Elemesi:  eUnited

GG.BET New York: OpTic Gaming

Turnuvada grup maçları 26-27 Eylül tarihinde oynanacak. Gruplar ESL dünya sıralamasına göre belirlendi ve grubunun ilk 2 sırada bitiren takımlar bir üst tura çıkmaya hak kazanacak. Turnuvada finale kadar bütün maçlar 3 maç (bo3) üzerinden oynanırken, final karşılaşması 5 maç (bo5) üzerinden oynanacak.

Dekay'ın haberine göre coldzera, FaZe Clan ile ESL One New York turnuvasına katılacak. Turnuvanın bir diğer önemli gelişmesi ise yeni Cache haritasının bu turnuva ile duyurulması. 27 Eylül tarihinde profesyonel oyunculardan oluşan 2 takım, yeni Cache haritasında karşı karşıya gelecek. Bu sayede insanlar yeni Cache haritasını ilk kez görebilecekler. Öte yandan haritanın yapımcısı FMPONE, yeni Cache haritasının Ekim ayı içerisinde oyuna ekleneceğini açıkladı.

Turnuvayı kazanan takım 100.000$’ın sahibi olacak. Turnuvayı Türkçe olarak ESL Türkiye’nin Twitch hesabından izleyebilirsiniz.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum