ESL One Cologne 2020, corona virüsü nedeniyle belirsizliğini koruyor

ESL One Cologne 2020, corona virüsü nedeniyle belirsizliğini koruyor

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 16-04-2020

Corona virüsü salgını, espor etkinliklerini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Salgın, tüm dünyanın ortak gündemi bu bir gerçek ve bütün ülkeler bu durumu bir an önce çözmeye çalışmak için gerekli tedbirler alıyor. CS:GO sahnesinin en prestijli turnuvalarından biri olan ESL One Cologne de bu tedbirlerden etkilenebilir gibi duruyor.

Almanya, corona virüsü nedeniyle ağustos ayının sonuna kadar ülkede yapılacak bütün büyük organizasyonları iptal etmeye karar verdi. Dolayısıyla 6-12 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanan ESL One Cologne, risk altında bulunuyor. ESL tarafından atılan bir tweet’te, alınan kararı gördüklerini, ESL One Cologne için bunun ne anlama geldiğini en kısa sürede açıklayacakları belirtildi.

Cologne turnuvası, Major statüsünde olmadığı yıllarda dahi CS:GO arenası için çok önemli bir konumda bulunuyor. Özellikle seyirci kitlesi ve prestij bakımından elinde bulundurduğu güç, organizasyonu bir hayli popüler hale getiriyor.

6-12 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan turnuva, Almanya’nın en büyük kapalı arenası olan Lanxess-Arena’da düzenlenecekti. 15.000’den fazla insan kapasitesine sahip olan stat, 1 milyon dolarlık ödül havuzu için mücadele edecek olan, dünyanın en büyük takımlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyordu.

ESL, corona virüsünden etkilenen espor şirketlerinin en başında geliyor. İlk olarak şubat ayında yapılan IEM Katowice’de salgınla karşı karşıya gelen organizasyon, turnuvanın playoff karşılaşmalarını seyircisiz oynatmak zorunda kalmıştı. Hemen ardından ise 2020’nin ilk Major turnuvası olan ESL Rio’nun tarihi ertelenmiş, yılın ikinci Major’ı ise iptal edilmişti.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum