Haberler ESL, Facebook ile anlaşmasını duyurdu
ESL, Facebook ile anlaşmasını duyurdu

ESL, Facebook ile anlaşmasını duyurdu

Onur Cigerli Onur Cigerli 20-03-2019

ESL, Facebook ile anlaşmasını duyurdu

ESL, Facebook’un sosyal medyada oyun platformuna hareket getirmek adına Facebook ile yeni bir yayın anlaşması yaptığını açıkladı.

Yıl sonuna kadar sürecek olan bu yeni anlaşma ile tüm IEM etkinlikleri Facebook platformunda yayınlanacak ve bunlara geçen sene anlaşmalara dahil olan ESL One etkinlikleri ve Pro League de dahil.

Ancak bu gelişmeler, ESL Premier Counter-Strike Ligi’nin artık haklarına sahip olmayan Facebook’un partnerliklerinde düşüş olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu haberin yine de Ocak 2018’de ortaklığın yürürlüğe girmesinden bu yana Facebook Gaming platformunu yoğun bir şekilde eleştiren kitleyi memnun ettiğini söyleyebiliriz.

ESL One Cologne’de HLTV.org’la yaptığı röportajda, ESL’nin Ürün Başkan Yardımcısı olan Ulrich "theflyingdj" Schulze, platformun performansının hala yeterli olmadığını ve Facebook’un birtakım sözleri yerine getirmediğini söyledi.

Bununla birlikte, bir basın bülteninde ESL, espor hayranlarının yayınları izlerken aldığı keyfi arttırmak adına her iki şirketin de video kalitelerini arttırmaya ve daha kullanıcı dostu bir platform oluşturmaya çalıştıklarını belirtti.

Facebook Oyun Ortakları Genel Direktörü Leo Olebe, “ESL özelinde artan içerik sayısı Facebook’ta yükselen video oyun izleme ilgisini doyurmak için bizim için oldukça değerli.” dedi.

"ESL hayranlarına birden fazla platformda yayın izlemenin bir yolunu sağlamak, topluluğun oldukça önemsediği bir şey. Bundan dolayı 2019’da içerikler, ESL'in seçtiği platformlarda yayınlanacak.”

Bu duyuru, Facebook'ta İngilizce olarak 1080p ve saniyede 60 kare hızında yayınlanacak olan IEM Katowice Major'ın başlamasından sadece bir gün önce gerçekleşti.

via: hltv.org

Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum