Haberler Erangel’in gizli köşeleri
Erangel’in gizli köşeleri

Erangel’in gizli köşeleri

Onur Cigerli Onur Cigerli 21-03-2019

 

PUBG’de en kıymetli eşyaların nereden ne zaman çıkacağı hiç belli olmamakla beraber oyunu yüzlerce kez oynadıktan sonra eminim sizce fark edeceksiniz ki bazı bölgeler ganimet konusunda oldukça zengin.

 

Bu bölgelerin bazı ortak özellikleri var tabii ki. Birincisi bu bölgelere çok daha fazla oyuncu iner dolayısıyla erken ölme ihtimaliniz çok daha yüksektir ve tabii ki de en kıymetli eşyaları buralarda bulma ihtimaliniz çok daha yüksektir.

 

Biz de sizler için bu yazımızda sizlere Erangel haritasında loot için en avantaj yerleri ayrıntılı bir şekilde derledik.

 

İlk ele alacağımız harita: Erangel

Erangel haritasında yer alan bölgeleri teker teker ele alacağız.

 

1. Military Base

 

 

·      Ganimet kalitesi: Çok yüksek

·      Ganimet miktarı: Çok yüksek

·      Risk: Çok yüksek

 

Erangel haritasının güneyinde bulunan ada olarak yer alan Military Base, en tutarlı miktarda yüksek kaliteli askeri mühimmatlara sahip olan bölgelerden biri. 3.seviye kask ve zırh, gelişmiş dürbünler, tıbbi teçhizat ve ağır silahları bulmanız bu bölgede oldukça olası.

 

 

 

2. School

 

 

·      Ganimet kalitesi: Yüksek

·      Ganimet miktarı: Yüksek

·      Risk: Çok yüksek

 

Haritanın en merkezi yerleri birinden olan School çok tehlikeli ama bir o kadar da ganimet bakımından zengin bir bölge. Bu bölge haritanın neredeyse tam ortasında yer aldığı için de sık sık “Drop” (her oyunda belirli aralıklarla inen özel mühimmatlar) düşen bir bölge olarak göze çarpıyor. Military Base’deki kadar yüksek seviye silahlar ve diğer teçhizatlar bulunmasa da çok sayıda 2.seviye silah ve sağlık malzemesi barındıran bir bölge olarak dikkat çekiyor.

 

3. Pochinki

 

 

·      Ganimet kalitesi: Yüksek

·      Ganimet miktarı: Çok yüksek

·      Risk: Çok yüksek

Naçizane tavsiyem eğer Pubg’ye yeni yeni başlıyorsanız buraya bence hiç inmeyin çünkü burası kesinlikle Erangel’in en kaotik ve ölümcül bölgesi. Oyunda daha çok kalmak ve daha ben ısınma turlarındayım diyorsanız burası sizin pek de doğru yerlerden biri değil. Eğer düşmanlarla daha çok karşılaşıp bire bir karşılaşmalarda kendimi geliştirmek istiyorum diyorsanız bunun için doğru adres Pochinki. Ganimet konusunda da taşıdığı risklerin karşılığı olarak Military Base ile beraber en zengin ganimet portföyünü hem nitelik hem de nicelik olarak sunan bölgelerden biri.

 

4. Hospital + Georgopol Konteynerleri

 

 

·      Ganimet kalitesi: Yüksek

·      Ganimet miktarı: Çok yüksek

·      Risk: Yüksek

 

Bu iki bölge birbiri ile bağlantılı olduğu için beraber inceledim. Hospital’ın güneyinde yer alan “H” şeklindeki binada birçok sağlık malzemesi ve silah sizleri bekliyor. Bu binaya girip ful teçhizat çıkmanız oldukça muhtemel. Çünkü burada herkes için fazlasıyla ganimet bulunuyor. Georgopol’daki konteynerler bir yandan oyunculara dar alanda kısa paslaşmalar sunarken bir yandan da birçok ganimeti de beraberinde getiriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Prison, Mansion and Shelter:

 

 

·      Ganimet kalitesi: Yüksek

·      Ganimet miktarı: Orta

·      Risk: Yüksek

 

Bu üç bölge iç içe yer aldığı için beraber ele aldım. Çok merkezi bir yere inmeyi tercih etmiyor ve mühimmatlarımı ben herkesten uzak toplarım diyorsanız bu üç bölge tam size göre. Binalarda genellikle iki oyuncuya yetecek kadar mühimmat bulunuyor. Bu bölgelere oyunun ilerleyen aşamalarında oyuncu akışı olabiliyor. Bu sizi biraz yavaşlatabilir ama eğer bu karşılaşmaları küçük sıyrıklarla atlatmayı başarırsanız çorba parasını çıkartmak için iddialı bir konuma gelebilirsiniz.

 

6. Orta ölçekli diğer tüm bölgeler (Primorsk, Rozhok, Quarry, Ferry Pier, Water Town, North Georgopol, Zhorki, Severny, Lipovka, Yasnaya Polyana):

 

 

·      Ganimet kalitesi: Yüksek

·      Ganimet miktarı: Çok yüksek

·      Risk: Yüksek

 

Bu bölgeler belirli bir standartta yüksek miktarda mühimmat içermesine karşın çok sayıda dağınık bina içerdiği için teçhizatlarınızı tamamlamak normalden biraz uzun sürebilir. Bu bölgelerin oyun içindeki değeri oyunun başında uçağın geçiş güzergahına bağlı olarak değişmektedir. Eğer uçak rotası bu bölgelere yakın ise bu bölgeler çok daha fazla rehavet görmektedir.

 

 

 

Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum