En iyi CS:GO performansı için: Monitörler

En iyi CS:GO performansı için: Monitörler

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Birçok video oyunu, ne kadar iyi oynarsanız oynayın, iyi bir sonuç vermeyebilir. Bu her zaman oyunu oynayan kişiden kaynaklanmaz. Bazen internet problemi yaşamak, bazen kullanılan ekipmanların yeterli düzeyde olmaması ya da farklı birçok sorun oyunu etkileyebilir. İnternetiniz için bir şey yapamam ama hangi ekipmanın hangi oyunda en iyi performansı sergilediğini söyleyebilirim. Bu hafta CS:GO’yu ele aldık ve hangi monitörlerin en iyi performansı sergilediğinden bahsettik. İşte detaylar…

  1. BENQ Zowie XL2546

Zowie’nin en iyi monitörü olarak tasvir edilen XL2546, piyasada oyun ve espor monitörü olarak biliniyor. Birçok profesyonel Counter Strike Global Offensive oyuncusunun tercih ettiği 24,5 inç boyuta ve 1920x1080 çözünürlüğe sahip monitör bunu sonuna kadar hak ediyor.  Monitörlerin iyi bir performans sunabilmesi için en az 144 Hz yenileme hızı gerektiğini biliyoruz. BENQ, bununla yetinmemiş ve en iyi oyun bilgisayarı olarak anılan üründe 240 Hz yenileme hızıyla unvanının hakkını vermiş. 1 ms tepkime süresine sahip olması ise bu ürün için zaten tahmin edilebilir bir özellik.  Ayrıca dikkat çekici bir nokta da ekranın sağında ve solunda bulunan eklentiler. Oyun sırasında dikkat dağılmasını engellemek için eklenmiş olsa da yansımaları kontrol altına aldığı da bir gerçek. Yüksekliğinin kolayca ayarlanabilmesi için kullanılan aparat oyun sırasında bile kontrolü kolaylaştırıyor. DyAc teknolojisi kullanılan monitörde, oyun sırasındaki hareketlerin netliğini asla bozulmuyor ve akıcı bir oyun performansına ulaşabiliyorsunuz.  Black eQualizer özelliği ile oyun sırasında karanlık bir noktada kalsanız bile “göremedim ve öldüm” durumuna girmezsiniz çünkü ekranın parlaklığı değişmeden görüntü iyileşmiş hale gelir. Genel anlamda bir oyuncu için her türlü kolaylık ve özelliği sunan XL2546, birçok profesyonel oyuncuda gördüğümüz bir ürün olarak ilk sıraya yerleşiyor.

Tercih eden oyuncular: dev1ce, dupreeh, gla1ve…

  1. ASUS ROG Swift PG258Q

Listede en iyi monitör olan BENQ’yu takip eden ürün ise ASUS’tan. 24,5 inç ekran boyutu, 240 Hz ve 1 ms tepkime süresiyle öne çıkan ürünler listesine üst sıralardan giren monitörü birçok CS:GO oyuncusunda görebiliriz. Çokça tercih edilen ürünün en iyilerden biri olması için elbette çok daha fazla özellik mevcut. Özellikle G- SYNC teknolojisi, görüntüyü mükemmelleştiren özelliklerin başında geliyor ve ASUS da bunu kullanmış. Markaya özel olan GamePlus özelliği ile oyun içine eklenen detaylar ve iyileştirmeler ile üst düzey bir deneyim sunuyor. Oyunlardan ilham alınarak kullanılan aydınlatma efektleri ise sizi oyunun içindeymiş gibi hissettirebilir. Ayrıca, GameVisual özelliği ile her türden oyun için görüntüyü iyileştirebilirsiniz. Özellikle FPS oyunlarında etkili bir iyileştirme ve görüntü kalitesi sunması CS:GO için neden bu kadar iyi bir seçenek olduğunu gösteriyor. Daha birçok detayı olan monitör, en iyi ikinci sıraya yerleşmeyi fazlasıyla hak etmiş, değil mi?

Tercih eden oyuncular: f0rest, draken, GeT_RiGhT…

  1. AOC AGON AG251FZ

Listede 3. sıraya yerleşen ürün ise AOC’tan geliyor. AG251FZ, CS:GO için alışılmış şekilde 24,5 inç ekran boyutuna sahip. 240 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepkime süresiyle hızlı ve akıcı bir oyun performansı sunan ürün, gölge kontrolü özelliği ile oyun sırasında gölge oranını ve ışığı ayarlayarak en iyi düzeye getiriyor. Böylece görüntü yüzünden sinirlenmiyoruz. Bunların yanı sıra, FreeSync teknolojisi ile bir görüntünün en akıcı halini yansıtan monitör kullandığı diğer bir teknoloji Flicker Free ile parlaklığı en iyi seviyeye taşıyor. Listenin son ürünü olan AOC ürünü, hem turnuvalarda hem de turnuva dışında birçok profesyonel oyuncunun tercihi olmuş durumda.

Tercih eden oyuncular: NBK, apEX, kennyS…Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum