En iyi CS: GO performansı için: Kulaklıklar

En iyi CS: GO performansı için: Kulaklıklar

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Her hafta bir oyunu oynarken hangi ekipmanın en iyi performansı vereceğine dair inceleme yaptığımız serimizde bu hafta Counter Strike: Global Offensive için çok önemli bir konu olan “ses” ve iletişim var. Yani kulaklıklar… Hepimiz biliyoruz ki CS: GO gibi FPS türündeki oyunlar için seslere dikkat etmek, diğer oyun türlerinden çok daha büyük bir öneme sahip. Kendi adıma, sadece seslere dikkat ederek çok kez kill kazandığımı söyleyebilirim. Zaten oyunu oynayan herkes bunu yaşamıştır ve önemini de bilir. O zaman, CS: GO için en iyi kulaklıklar hangileridir hep birlikte bakalım mı? Şöyle buyurun.

  1. HyperX Cloud II

HyperX, öyle bir ürün tasarlamış ki küçücük bir çıtırtıya kadar her şeyi duyabileceğiniz vaadini veriyor. Çıkan her sesi yükselterek kulağa ileten kulaklık, 7.1 surround ses özelliğine sahip. Aynı zamanda Hi-Fi özelliği de bulunan Cloud II’de yer alan USB ses kartı hem kulaklığın hem de mikrofonun en iyi performansı sunmasını sağlıyor. Mikrofonu ise gürültü önleyecek ve yankıyı yok edecek şekilde geliştirilmiştir. İstatistiklere göre profesyonel oyuncuların yarısından çoğu Cloud II kulaklık kullanıyor. Haksız da değiller. Çünkü kulaklık ve mikrofonun mükemmel performansı dışında, dışarıdan gelen sesleri de engelliyor ve kulakta uzun süre kullanımda bile herhangi bir rahatsızlık vermiyor. Turnuva ve lig maçlarında izleyicileri düşünürsek, ses kadar sessizlik de oyuncuların ihtiyaç duyduğu bir durum. Tek kulaklıkla hepsini sunan HyperX, vaatlerini karşılıksız bırakmamış gibi görünüyor. Son olarak,  Windows ve MAC için USB girişi bulunan kulaklıkta, PS4 ve Xbox One için 3,5 mm stereo girişi de bulunuyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

  1. Turtle Beach Elite Pro

Listenin ikinci sırasına yerleşen ürün, Turtle Beach Elite Pro oldu. ComforTec ayar sistemi ile en rahat şekilde kullanım sunan Elite Pro, aynı zamanda gözlük takan oyuncuları da düşünmüş ve gözlükle rahat bir kullanım sunacak şekilde tasarlamış. Deri ve benzeri kulaklıklarda en sık yaşanan sorunlardan biri olan terlemeyi de mazide bırakmayı hedefleyen Turtle Beach, bunun için Aerofit özelliğinden yararlanmış. Oyun, film ve müzik odaklı tasarlanan kulaklık, kulakta ne kadar uzun süre kalırsa kalsın rahatsız etmiyor. Böylece uzun süre oyunda kalmanız kulaklarınız için bir işkenceye de dönüşmüyor. 50 mm Nanoclear hoparlörleri oyunlar ve espor odaklı üretilmiş. Bu durum, neden rekabetçi sahnelerde bu kadar çok tercih edildiğini açıklıyor olsa gerek. Ayrıca, Circuit Pro kablo sistemi ile tüm Elite Pro aksesuarlarını tek bir bağlantı yoluyla kullanmak mümkün oluyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

  1. SteelSeries Arctis Pro

40.000 Hz’e kadar ses çıkışı sağlayan Arctis Pro, gelmiş geçmiş en yüksek Hz’e ulaştığını iddia ediyor. Sesi çok berrak ve kaliteli şekilde ileten SteelSeries, oyunları oynuyormuş gibi değil yaşıyormuş gibi hissettirmeyi ve böylece en kaliteli deneyimi sunmayı hedeflemiş. Aynı iddiayı mikrofonda da sürdüren marka, arka planda gürültü engelleme özelliğini de kapsıyor. Profesyonel oyuncular için tasarlanmış ve geliştirilmiş olan Arctis Pro’yu PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch ve mobil cihazlarla kullanabiliyorsunuz. Her şey çok iyi, evet ancak şöyle bir sıkıntı var. Ürün şu anda ülkemizde satılmıyor. Yine de yurtdışına giderseniz ya da erişme imkânınız olursa kesinlikle bakmalısınız.


1 yorum
Username
Eren Taşören

cloud 2 de çok pahalı ya