En çok kazanan 20 CS:GO oyuncusu

En çok kazanan 20 CS:GO oyuncusu

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 09-10-2019

Üst üste 3 CS:GO Major turnuvalarını kazanmaları, Astralis oyuncularını listenin başına taşısa da bazı yıldız oyuncular onları takip ediyor.

Astralis tabloyu domine ediyor!

Geçtiğimiz yıl 2018’de Astralis takımının yıldız oyuncuları Nicolai ‘dev1ce’ Reedtz, Peter ‘dupreeh’ Rasmussen ve Andreas ‘Xyp9x’ Højsleth CS:GO tarihinde ilk kez 1 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu. O zamandan beri takım arkadaşları Lukas ‘gla1ve’ Rossander ve Emil ‘Magisk’ Reif, kazandıkları IEM Katowice ve StarLadder Berlin turnuvalarından sonra deyim yerindeyse milyonerler kulübüne, listede takım arkadaşlarının yanında yer aldı.

Danimarkalılar her turnuvadaki baskın oyunundan geri düşerken ve rakipleri Team Liquid, Evil Geniuses ve Fnatic turnuvalar kazanmaya devam etmelerine rağmen hala listedeki en çok kazanan beşli değişmedi. Hatta listenin üst sıralaması öyle bir hal aldı ki neredeyse kişi başı 2 milyon dolar ödül havuzuna sahipler.

Oyundaki rekabetlerinin yanı sıra Astralis takımının sıralamada da en yakın rabiki Team Liquid takımı. Geçtimiz major turnuvalarından bekledikleri başarıyı elde edemeseler de MiBR, Virtus.Pro ve Fnatic gibi takımları sıralamada geriye düşürerek sıralamada Astralis takımının en yakın takipçisi oldular.

406 gün boyunca süren Danimarka dominasyonu sonrasında Team Liquid nihayet bu durumu bozdu ve 2019 Haziran’da, hem listenin başına geçen ilk Amerikan takımı hem de Intel Grand Slam sıralamasında ikinci takım olarak 1 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu. Bu inanılmaz başarıda eski Major kazananı Jake 'Stewie2K' Yip oyuncu sıralamasında yükselip en iyi altıncı oyuncu olarak kendisine ait 1 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu. 

IEM Chicago turnuvası sonrasında, Stewie2K kendi ülkesindeki oyunculara öncülük ederken aynı zamanda eski takımı MiBR oyuncuları dahil tüm Brezilyalı oyuncuların da önüne geçmiş oldu. Yine de yıldız oyuncunın Astralis oyuncularını sıralamada yakalaması için önünde uzun bir yol varmış gibi görünüyor.

Takım karşılaştırmaları dışında nam-ı değer The Cluch Minister Xyp9x halen CS:GO tarhinin en çok kazanan oyuncusu konumunda. Geçtiğimiz Berlin Major turnuvası dahilinde 1.5 milyon dolarlık ödül kazanan 23 yaşındaki yıldız oyuncuyu, takım arkadaşı Dupreeh çok yakından takip ediyor.

Aşağıda esportsearnings.com sitesi tarafından 7 Ekim’de hazırlanan en çok kazanan 20 CS:GO oyuncusunu görebilirsiniz.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum