Efsanenin yeni evi

Efsanenin yeni evi

Taha Göktuğ Taha Göktuğ 13-01-2020

Son aylarda herhangi bir Counter Strike Global Offensive turnuvalarının yapılmaması, organizasyonların ara sezonu değerlendirmesini sağladı. CS:GO sahnesinin efsane isimlerinden Patrik “f0rest” Lindberg, geçtiğimiz günlerde 2012 senesinden beri barındığı ve efsanesi haline geldiği takımı Ninjas in Pyjamas’tan ayrılacağını duyurdu. Hemen ardından takımının sosyal medya hesabından kendisinin Dignitas takımına transfer olacağı açıklandı.

Dignitas ise efsane oyuncuya adeta bir yuva hazırladı. Bu transfer sonucunda f0rest’ın yeni takım arkadaşları, yıllarca beraber oynadığı Adam Friberg, ichard “Xizt” Landström ve Christopher “GeT_RiGhT” Alesund olacak.

Diğer bir taraftan NiP ise kadrosunu genç isimlerle dolduracak. Geçtiğimiz günlerde 22 yaşındaki, Gamer Legion takımından Tim “nawwk ” Jonasson’ı transfer ettiğini duyurdu. Kendisi f0rest’ın yerine gelse de henüz hiçbir profesyonel takımda yer almadı.

Bu transfer sürecinin üçüncü ayağı olan GamerLegion takıımı ise nawwk yerine eski NiP oyuncusu William “draken” Sundin’i transfer ettiğini duyurdu.

Görünüşe göre tarihinde ilk kez NiP takımı efsaneleşmiş kadrosundan tamamen ayrı bir kadroyla mücadele edecek. Ancak bizce organizasyon olarak genç yeteneklere en az f0rest kadar liderlik edip, ilerleyen süreçte kupa odalarına yeni kupaları ekleyebilecek duruma gelecekler.

Ve eğer yeni kurulan Dignitas kadrosuna bakılacak olursa, yapılacak genç yetenek transferleriyle, CS:GO sahnesinin azılı ekiplerinden olacağa benziyor.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum