Efsaneler Ölmez, Q>Q>W+Totem>R ‘ye Basar.

Efsaneler Ölmez, Q>Q>W+Totem>R ‘ye Basar.

Furkan Aksoy Furkan Aksoy 11-07-2019

Lee Sin Mainlerin Ustası inSec, Espor'a Veda Etti..

 

Tartışmasız tüm LoL severlerin Lee Sin aldıktan sonra inSec kombosunu yani “Q>Q>Flash>R” ya da “Q>Q>W+Totem>R” ‘i denemeyen yoktur. Bu terimi tüm insanlığa kazandıran ve bu harekete ismini veren inSec bu gün itibari ile emekli olduğunu açıkladı.

 

Sezon 2 ‘de başladığı espor kariyerinde başarı basamaklarını teker teker tırmandı. Gerçek ismi Choi In-seok  olan İnSec, kariyerininde toplamda 3 farklı rolde oynadı. Ormancı rolünde başlaydı fakat 2013 yılında KT ‘de üst koridorda belli bir süre görev aldı. Daha sonra destek rolünde de oynayan inSec kariyerinin son yıllarını tekrar ormancı rolünde tamamladı.

Lee Sin ile yaptığı güzel oyunlara ve kendine has combosu yüzünden tüm LoL severler tarafından tanınır. Hatta hepimizin yaptığı ya da yapmayı denediği ve denerken “inseeeeek” diye bağırdığı hareketin mimarıdır kendisi.

Hakkında bildiklerimiz;

*İsmi kendi ismi olan “In-seok” ‘dan gelmektedir.

*Ormanda sürekli Zed oynamasıyla bilinir.

*2013 yılında profesyonel bir maçta Shaco seçimiyle kazanıp tarihe geçmeyi başardı.

*Üst koridorda Zac oynamasıyla meşhurdur.

*2015 Güz sezonunda ayağını kırdığı için oynayamadı.

 

Yapılan açıklamayla bir esfane daha profesyonel espor hayatına veda etti. Bize kattığı Lee Sin kombosu ve Orman Zed seçimiyle kendisini unutmak neredeyse imkansız. 2014 yılında ara verdiği espor kariyerine bu gün itibari ile son noktayı koyan inSec ‘e kattığı her şey için bir espor sever olarak teşekkürü borç biliriz.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum