Efsaneler İncelemesi: PaszaBiceps #3

Efsaneler İncelemesi: PaszaBiceps #3

Halil Ökü Halil Ökü 11-07-2019
El papito, my friend, father, Biceps.

1988 yılında Polonya’nın küçük bir kasabasında dünyaya gelen ve tam adıyla Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski ‘nin incelemesiyle karşınızdayım. Büyüdüğü kasabada çok fazla yapılacak bir şey olmadığı için yeni açılan internet kafede oyunlarla tanıştığını belirten Pasha (tam ismini telaffuz bile edemediğim ver herkes tarafından Pasha olarak bilindiği için tüm yazı boyunca bende Pasha ismini kullanacağım) bir efsane olma yolunda ilk adımlarını attı. 2004 yılındaki daha esporun adı bile oluşmamışken takımlarda oynamaya başladı.

Spor sevgisi sayesinde maçlardan önce her gün spora gittiğini belirten hatta takım arkadaşı Taz’ın bir röportajında “Bazen gittiğimiz turnuvalarda kaldığımız otellerin spor salonları kötü oluyordu, pasha sırf bu yüzden oyunlarda iyi performans veremiyordu” sözleriyle anlatıyordu. Evlilik zamanı geldiğinde arkadaşları tarafından daha sağlam bir meslek edinmesi yolunda kariyer planları alan pasha’nın aklı karışmaya başlamıştı. Hatta bir dönem bırakmayı düşünüp bu konuyu en yakın 2 arkadaşı ve takım arkadaşı olan NEO ve Taz’a anlattı. NEO ve Taz ise bu sporun gelecek vaad ettiğini ve global olarak tanınacaklarını söylediler ki öyle de oldu.

Counter Strike Global Offensive oyununun çıkmasıyla ve kurdukları Dream Team ile fırtınalar koparan bir Virtus.Pro vardı artık. Tüm CS:GO topluluğu ve hatta diğer oyunların taraftarları pasha’yı ve onun kaslı göğsünün arkasındaki sevgi dolu kalbini tanıyordu. Önceden kendime ait bir evim olması benim için hayaldi diyen pasha artık bir star olmuştu. Kızı ve eşiyle beraber yaşantısı hem bir baba, hem örnek bir esporcu, hem bir arkadaş, hemde bir erkeğin vücut bulmuş haliydi aslında.

Katıldığı sayısız turnuvadaki sayısız zaferlerini yazmak isterdim ama oyunundan çok karakteriyle ön plana çıkan bir figür aslında Pasha. Kendi sözleriyle “iyi bir baba olmak için her gün çalışıyorum, iyi bir oyuncu olmak için de her gün çalışıyorum.” Şu an iki kızı bulunan Pasha ilk kızı doğduğunda “Sayısız final oynadım ve heyecan yaşadım, ama eşim doğum yaparken hayatta yaşadığım en büyük gerginliğin 100 katını yaşadım. Kızımı ilk elime aldığımda ise kaldırdığım en büyük kupanın aslında hiçbir anlam ifade etmediğini anladım.” sözleriyle açıklamıştır.

2018 yılı sonunda düzenlenen Blast Series etkinliğinde ülkemize gelen pasha şu an aktif oyunculuk kariyerine son vermiş görünüyor. Yayınlarının sayısını arttıran ve Instagram'da her gün ailesiyle hikaye atan el papito yeni hayatından memnun gibi. Bir rol modeli olacak seviyede kaliteli karakteri ve başarısıyla Pasha herkesin kalbinde taht kurmuş durumda.3 yorum
Username
Yiğit Efe Öklü

muthis bi adam

Username
Yiğit Efe Öklü

pashaaaa

Username
Furkan Duran

adam manyak