ECS Sezon 7 şampiyonu Vitality oldu

ECS Sezon 7 şampiyonu Vitality oldu

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

ECS Sezon 7 play-off aşamasına kalan takımlar Team Vitality, North, FURIA ve NRG Esports oldu. Yarı finallerde Team Vitality NRG Esports’u elerken FURIA North’u evine gönderdi. Böylece finalin adı FURIA ve Team Vitality oldu. Finalde galip gelen Vitality, 225.000$ ödülü kasasına koyarak evine döndü.

Inferno haritasında başlayan karşılaşmanın ilk üç skoru FURIA hanesine yazıldı. Dördüncü turda ilk skorunu alan Vitality, oyunun üstünlüğünü ele geçirdi ve önce durumu eşitledi, ardından skor üstünlüğüne ulaştı. FURIA oyuna iyi bir başlangıç yapmış olsa da skor farkını kapatacağını düşündüğü anlarda bile rakibi yeni bir skor almayı sürdürdü. VINI 20 kill skoru alarak takımı FURIA’ya en büyük katkıyı sağlayan isim olurken skor 16-9’a ulaştı ve final karşılaşmasının ilk haritası Vitality lehine sonuçlandı. Vitality cephesinden Zywoo 22 kill, 5 asist ve 14 death istatistikleriyle öne çıkan isim olmayı başardı.

İkinci harita Overpass’te Vitality oyuna T takımında başlarken FURIA CT’de mücadele etti. Bu kez üst üste skorlarla oyuna başlayan takım Vitality oldu. İlk 6 skoru hanesine yazdıran Vitality, rakibinin varlığını göstermesine izin vermedi. Özellikle Zywoo ve ALEX etkileyici performanslarıyla göz doldurdu. Zywoo’nun duo kill performansları ve ALEX’in doğru ve seri hamleleri ile Vitality’nin en iyi oyuncuları olarak öne çıktılar. Bu dakikalarda skor 12-3 gibi ne bir farka sahipti. Skor 15-4 olduğunda FURIA ekibinden yalnızca KSCERATO hayattayken Vitality ekibinden 3 kişi onun peşindeydi. Son kill sayısını alarak hem ikinci haritayı hem de final maçını kazanan Vitality ECS Sezon 7 şampiyonu oldu ve 225.000$ ödülü evine götürdü. Final karşılaşmasının MVP ödülü, yarı final karşılaşmasında olduğu gibi Zywoo’nun oldu. FURIA, 100.000$ ödül kazanırken North ve NRG Esports 50.000$ ödülün sahibi oldu.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum