ECS ilk gün karşılaşmaları geride kaldı

ECS ilk gün karşılaşmaları geride kaldı

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Dün başlayan Esports Championship Series (ECS) Sezon 7 Finalleri’nin ilk günü geride kaldı. Grup aşamasında açılış karşılaşmaları Bo1 formatında gerçekleşirken diğer tüm karşılaşmalar Bo3 formatıyla gerçekleşecek. Bugün sona erecek olan grup aşamasının ardından 8 ile 9 Haziran tarihleri arasında play-off aşaması oynanacak. 500 bin dolar ödül havuzunun bulunduğu turnuvanın katılımcıları şu şekildeydi:

Astralis

North

Team Vitality

Ninjas in Pyjamas

Complexity Gaming

NRG Esports

FURIA Esports

MIBR

NRG, FURIA, Astralis ve NiP A grubu takımları olarak mücadele ederken North, Vitality, Complexity Gaming ve MIBR B grubu takımları olarak turnuvaya katılım sağladılar. Peki, ilk gün neler oldu?

A grubunun açılış karşılaşmalarının ilkinde, taraflar Astralis ve FURIA oldu. Son dönemlerde eski ihtişamını sürdürmeyi başaramayan Astralis, Nuke haritasında FURIA’ya karşı 14-16 mağlubiyet aldı. Diğer karşılaşma Train haritasında mücadele eden NiP ve NRG’yi konuk etti. NRG, yüzü gülen taraf oldu ve karşılaşmadan 16-11 skorla galip ayrıldı. Kazanan takımlar FURIA ve NRG play-off aşamasında yerini garantilemek önce Train ardından Nuke haritalarında mücadele ettiler. Astralis’i yense de NRG için aynı mutluluğu yaşayamayan FURIA, Train’de 16-13, Nuke’de 16-9 skorla mağlup oldu. 2-0 galibiyetle adını play-off aşamasına yazdıran FURIA’nın yarı finalde kiminle mücadele edeceği bugün belli olacak.

B grubunun açılış karşılaşmaları Complexity Gaming-Vitality ve MIBR-North arasında gerçekleşti. İlk karşılaşmada Vitality, Dust II haritasında rakibini 16-9 skorla mağlup etti. İkinci maçta birçok kişinin favorisi olan MIBR, bu beklentileri karşılayamadı ve North karşısında uzun bir mücadele verse de, 25-23 skorla mağlup olan taraf oldu. Kazanan takımlar North ve COL arasındaki karşılaşmada haritalar Nuke, Inferno ve Dust II olarak belirlendi. Vitality, ilk haritada 16-13 skorla ilk galibiyeti alan taraf olsa da bunun devamını getiremedi ve hem Inferno’yu hem de Dust II’yi kazanan North 2-1 galibiyetle play-off aşamasına adını yazdırdı. FURIA gibi North da yarı finalde mücadele edeceği rakibini bekliyor.

Yarı final aşamasına yükselecek takımların belirleneceği karşılaşmalar şu şekilde:

A grubu

Astralis - NiP

FURIA – Astralis – NiP karşılaşması kazananı

B grubu

Complexity Gaming – MIBR

Vitality - Complexity Gaming – MIBR karşılaşması kazananı


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum