ECS finalistleri FURIA ve Vitality oldu

ECS finalistleri FURIA ve Vitality oldu

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

ECS Sezon 7 play-off aşamasında finale adını yazdıran akımlar belli oldu. Bugün oynanacak final maçının tarafları North'u eleyen FURIA ve NRG Esports'u eleyen Team Vitality oldu. 

A grubunda yarı final aşamasına yükselen takımlar North iel FURIA oldu. Maçın favori takımı olarak görülen FURIA, beklentileri karşılayarak sürdürdüğü oyunun ilk haritası Inferno’da üst üste 7 skoru da alarak rakibine skor şansı tanımadı. İlk skorunu sekizinci turda alabilen North ekibi, bu dakikadan sonra varlığını göstermeye başlayıp skor farkını kapatmaya çalıştı. Durumu 11-11’e kadar taşımayı başarsa da bu, onları galibiyete götürmeye yetmedi ve 16-11 skorla ilk haritanın kazananı FURIA oldu. Maçın MVP ödülünü ise 23 kill, 1 asist ve 11 death istatistikleriyle KSCERATO aldı.

Bo3 formatında gerçekleşen maçın ikinci haritası Overpass oldu. CT tarafında mücadele eden FURIA ilk skoru alan tarak olurken ilerleyen turlarda North durumu 5-2’ye taşıdı. Ancak bu FURIA2yı durdurmaya yetmedi. Sadece maçı çekişmeli hale getiren North, etkili hamleler yapıp skor aldığı anlarda rakibinin skorda fark atışını izledi. Derken öne geçmeyi başaran North, haritanın galibi olacağını ve sonucun üçüncü haritaya bağlı kalacağını düşündürdü. Ancak rakibi yaptığı atakla 18-17 gerideyken durumu 22-20’ye taşıyarak final aşamasına yükselen ilk takım oldu.

B grubunda yarı final aşamasına yükselen takımlar Team Vitality ile temsilcilerimizden tarik’in takımı NRG Esports oldu. İlk haritada Overpass’te Vitality T takımında yer alırken NRG CT takımında mücadele etti. NRG maçın favori takımı olarak görülse de işler düşündükleri gibi gitmedi. 3-1 geride olan Vitality ekibinden Zywoo, beşinci turda beşte beş yaptı. Skoru önce 3-2’ye taşıyan Fransız takımı, ilerleyen turlarda arayı kapatmaya başladı. 11-10’a kadar gelen skorda oldukça heyecanlı anlara sahne olan ECS Sezon 7 yarı final aşamasında, skoru takımına kazandıran bir diğer oyuncu, Alex oldu ve durum 12-11’e kadar geldi. 15-15 eşitlik durumuna tanık olduğumuz oyunda, yine Zywoo mükemmel bir performans sergileyerek durumu 16’ya taşıdı. Aldıkları galibiyetlerle ilk harita Overpass’in galibi olan Vitality ekibinde MVP ödülünün sahibi, 31 kill, 7 asist ve 18 death oranıyla Zywoo oldu.

İkinci harita Mirage’da durum daha farklıydı. Bu kez üstünlükle başlayan takım, ilk haritanın galibi Vitality oldu. Skor farkını açan Fransız ekibi, NRG’nin bu farkı kapatmasına imkân tanımadı. İlk skoru alan Vitality, ilk haritanın galibi olmanın verdiği motivasyonla da skorlar kazanmaya devam etti. İlk haritanın aksine daha basit şekilde galibiyete ulaşan Vitality, 16-7 skorla final aşamasına adını yazdırmayı da başardı. İkinci haritanın MVP ödülü, 26 kill, 3 asist ve 12 death ile yine Zywoo’ya gitti. Böylece ECS Sezon 7 final aşamasının adı, Team Vitality ve FURIA olarak belirlendi.


2 yorum
Username
Erdem Özgedik

comment

Username
Mert Çağlar Sözer

bir devir kapandı