Dupreeh için buruk şampiyonluk

Dupreeh için buruk şampiyonluk

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

IEM Katowice 2019’un şampiyonu lig boyunca sadece 1 harita kaybeden ve birinciliğe emin adımlarla yaklaşan Astralis oldu. Magisk, gla1ve, device, dupreeh ve Xyp9x kadrosu ile rekabet edilen maç heyecanlı anlara sahne oldu. Ancak bir yanda da Dupreeh’in çok büyük kişisel bir üzüntüsü vardı.

Final maçından sadece birkaç gün önce babasını 8 yıldır mücadele ettiği kanser sebebiyle 18 Şubat tarihinde kaybeden dupreeh bu hassas durumuna rağmen turnuva finaline katıldı, güçlü bir oyun performansı sergiledi ve şampiyonlukta takımı Astralis’e büyük destek verdi. Babası Michael’ın Dupreeh’e Counter Strike Global Offensive yolculuğunda en büyük desteği veren kişilerden biri olduğu biliniyordu. Geçtiğimiz yıl Londra’da düzenlenen FACEIT Major turnuvasına gelerek Dupreeh’e büyük destek vermişti.

Dupreeh'in en büyük destekçisi olan babası 2018 şampiyonluğunu kutladığı ilk kişi olmuştu.

Dupreeh babasının ölüm haberini kişisel Twitter hesabından da hayranları ile paylaşmıştı.  Katowice’de şampiyonluk kupasını kaldırmalarının hemen ardından sahnede röportaj veren oyuncu, babasının ondan istediği son şeyin IEM Major turnuvasında rekabet etmesi olduğunu dile getirdi. Büyük bir trajedi yaşamış olmasına rağmen babasının istediği son şeyi yaptı ve büyük bir başarı elde etti. Tüm turnuva sonucu hesaplanan ve aktarılan istatistiklere göre Dupreeh en yüksek beşinci orana sahip oyuncu oldu. Böylece 1.24 KDA oranı ile şampiyonluğun yanında başka bir başarıya da imza atmış oldu. Bu konuda annesi Counter Strike’ın Dupreeh’in DNA’sının bir parçası olduğunu söylüyor. 


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum