DreamHack Open Winter şampiyonu belli oldu

DreamHack Open Winter şampiyonu belli oldu

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 02-12-2019

ForZe, Tricked’i 2-1 yenerek İsviçre’de düzenlenen DreamHack Open Winter şampiyonu oldu.

Bu galibiyetin Rus ekibi için 2019’daki ikinci büyük LAN zaferi olduğunu söylemek gerekiyor. Nisan ayında düzenlenen Copenhagen Games’i de kazanan takım, Ekim ayındaki BLAST Pro Series Moscow’u ikinci olarak tamamlamıştı. ForZe, DreamHack Open Winter şampiyonluğuyla 50.000 dolarlık ödülün de sahibi oldu.

ForZe finale Inferno galibiyetiyle başladı. Haritayı 16-11 kazanan Rus ekibinde Jerry, almazer ve FL1T toplamda 61 skor aldı.

Çok daha mücadeleli geçen Vertigo’yu ise 16-14 ile Tricked kazandı. İkinci yarının ardından maç uzatmaya gidecek gibi gözükse de Tricked’de roeJ’in 29 skorluk performansı bunun gerçekleşmesini engelledi.

Çok daha dengeli geçen Train’de ise T-side’da harika bir defansif oyun sergileyen forZe, takım olarak harika oynadı ve haritayı kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Hali hazırda HLTV’nin dünya sıralamasında 18. Sırada yer alan forZe, bu galibiyet sonrası ilk 10’a yerleşecek gibi duruyor. Takım, iki ay önce kazandığı BLAST Pro Series Moscow’un ardından 12.liğe yerleşmişti.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum