DreamHack Open şampiyonu mousesports oldu!

DreamHack Open şampiyonu mousesports oldu!

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

17 Mayıs ile 19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen DreamHack Open finallerinde temsilcilerimizden Özgür “woxic” Eker’in takımı mousesports ve Valiance’ın büyük mücadelesini izledik. Finalden şampiyonluk unvanı, kupa ve büyük ödülle ayrılan taraf mousesports oldu. Turnuva, şampiyon takım için kazandıkları ilk LAN etkinliği olma önemine sahip.

Yarı final aşamasında mousesports AVANGAR’ı, Valiance ise G2 Esports’u mağlup ederek finale çıkma hakkını kazanmıştı. AVANGAR – mousesports finalinde Train ve Mirage haritalarında yapılan mücadele büyük bir heyecana ev sahipliği yaptı.

Train haritasında mousesports etkili bir performansla final maçının açılışını yaptı. Valiance, kontrolü ele almaya çalışsa da temsilcimizin takımı buna izin vermedi. İlk yarıyı 8-7 gibi çok küçük bir farkla önde bitiren mousesports, ikinci yarıda farkı biraz daha açtı ve 16-12 skor üstünlüğüyle ilk haritayı galip bitirdi.

İkinci harita Mirage’da, woxic’in takımı mousesports, ilk haritaya göre açık ara daha iyi bir oyun kontrolü sağladı. İkinci haritanın ilk yarısında, 10-5 gibi bir skorla önden giden mousesports, ikinci yarıda yine kontrolü ele almaya çalışan ve daha agresif bir performans sergileyen Valiance ile karşı karşıyaydı. Ancak sonuç yine aynıydı. Mousesports, skor farkı azalsa da galibiyeti rakibine kaptırmadı ve ikinci haritanın da galibi olmayı başardı. 13-11 ile hem haritayı hem de final karşılaşmasını kazanan mousesports, ödül havuzundan en büyük payı yani 50 bin doları evine götürdü. İkinci olarak turnuvayı geride bırakan Valiance 20 bin dolar alırken üçüncü ve dördüncü sıraya yerleşen takımlar G2 ile AVANGAR, 10 bin dolar ödül aldı. 

İlk haritada, mousesports’ta öne çıkan oyuncu ropz oldu. Robin “ropz” Kool, 29 kill, 16 death sayısıyla 1.56 orana ulaştı. İkinci haritada en iyi KDA’ya sahip oyuncuya baktığımızda yine ropz’un bu unvana sahip olduğunu görüyoruz. Temsilcimiz woxic ise ilk haritada 18 kill, 15 death sayısına ve 1.12 orana sahip olurken ikinci haritada 21 kill ve 14 death sayısıyla 1.24 orana ulaştı.

Takımlar şu kadrolar ile mücadele etti:

mousesports

Robin “ropz” Kool

David “Frozen” Cernansky

Özgür “woxic” Eker

Chris” chrisJ” de Jong

Finn “karrigan” Andersen

Valiance

Otto “ottoNd” Sihvo

Nemanja “nexa” Isakovic

Nemanja “huNter” Kovac

Nestor “LETN1” Tanic

Rokas “EspiranTo” Milasauskas


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum