DreamHack Dallas'ta NiP farklı bir kadroyla yer alacak

DreamHack Dallas'ta NiP farklı bir kadroyla yer alacak

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Counter Strike: Global Offensive sahnesinde bugün başlayacak ve 2 Haziran Pazar günü sona erecek olan DreamHack Dallas turnuvasına katılım sağlayacak takımlarından biri Ninjas in Pyjamas’tı. Turnuvanın ilk maçında, takımın başarılı oyuncu Dennis “dennis” Edman yerine takımın koçu Faruk “pita” Pita yer alacak.

Bugün başlayan DreamHack Dallas turnuvasında 16 takım mücadele edecek. 250 bin dolar ödül havuzu olan turnuvanın katılımcılarından biri Avrupa takımı olan Ninjas in Pyjamas. Turnuvaya davet yoluyla katılan NiP, ilk karşılaşmalarına alıştığımız kadroyla çıkamayacak. Takımın başarılı oyuncusu Dennis “dennis” Edman, adres değişikliği yaptığı ve bunun planlanandan daha uzun süreceği gerekçesiyle ilk maçta yer alamayacak. Onun yerine takımın koçu Faruk “pita” Pita, ilk maçta kadronun başında değil içinde yer alacak. Twitter üzerinden duyurusu yapılan durumun 72 saat süreceği ve bu sebeple dennis’in ancak ikinci maçta yer alabileceği paylaşıldı.

28 yaşındaki Faruk “pita” Pita, ilk koçluk deneyimini 2014 yılında şu anki takımı Ninjas in Pyjamas’ta yaşamıştı. Ardından CLG’de koçluğa devam eden pita, 2016 ile 2017 arasında 3 farklı takımda oyunculuğa devam etti. Son olarak ise 2018’in ilk çeyreğinde eski takımı NiP’e dönen ve koç pozisyonunu dolduran pita, sadece 1 karşılaşma için de olsa oyuncu koltuğuna tekrar oturacak.

 2018’den beri NiP’te yer alan dennis ise bir süre yedek kadroda bulunmuştu. As kadroya tekrar geçen başarılı oyuncu, ikinci karşılaşmalarında koltuğunu, koçları pita’dan teslim alacak.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum