DreamHack Dallas'ın ikinci günü geride kaldı

DreamHack Dallas'ın ikinci günü geride kaldı

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

DreamHack Masters Dallas turnuvasının 2. gün karşılaşmaları tamamlandı. İlk günün sonunda elenen TYLOO ve Lucid Dream’den sorna turnuvaya veda takımlar A grubundan Windigo ve Ninjas in Pyjamas olurken B grubundan Cloud9 ve Isurus Gaming oldu.

Turnuvanın ilk gününde Lower Bracket’a düşen ancak TYLOO karşısında aldığı galibiyetle elenmekten kurtulan Windigo, bu kez aynı sonuca ulaşamadı. Temsilcilerimizden Buğra “Calyx” Arkın’ın da yer aldığı takım, North ile karşılaşmasında önce Dust2’de ardından Overpass haritasında mücadele etti. İlk haritada 16 – 3 açık ara farkla mağlup olan Windigo, ikinci haritada farkı azaltsa da elenmekten kurtulamadı.

Elenen takımlardan biri de turnuvada farklı bir kadroyla mücadele etmek zorunda kalan NiP oldu. Adres değişikliği sebebiyle turnuvanın ilk günü kadroda yer alamayacağı duyurulan dennis, ikinci güne de yetişemedi. Dennis’in eksikliğini takım koçu pita ile dolduran NiP, ne yazık ki Vitality karşısında aldığı mağlubiyetle turnuvaya veda etti. İlk harita Overpass’te 16-8 mağlup olan takım, ikinci harita Dust2’de 16-14 mağlup olarak 2-0 skorla evine döndü.

Bugün grup aşaması sona erecek ve play-off aşamasına kalacak takımlar kendini gösterecek. Şimdiden bu aşamayı garantileyen takımlar ise Team Liquid, FaZe Clan, ENCE ve FURIA oldu.  

İkinci gün karşılaşmalarının sonuçları şu şekilde:

Renegades 2 – 1 Isurus Gaming

NRG 2 – 1 Cloud9

ENCE 2 – 1 G2

Vitality 2 – 0 Ninjas in Pyjamas

FURIA 2 – 0 Fnatic

North 2 – 0 Windigo


1 yorum
Username
MazLum ALar

Skdj