Dignitas, Elisa Invitational'a davet edildi

Dignitas, Elisa Invitational'a davet edildi

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 17-04-2020

30 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında sadece Nordik ülkeleri arasında düzenlenecek olan Elisa Invitational’a davet edilen dördüncü Kuzey takımı, İsveç merkezli Dignitas oldu. 8 takımın bulunacağı turnuvada daha önce ENCE, North ve Nordavind davet edilmişti.

Elise Invitational, 31 Mayıs’ta başlayacak olan BLAST Premier: Spring 2020 European Showdown turnuvasına katılmak isteyen takımlar için büyük bir önem arz ediyor. İçerisinde herhangi bir para ödülü bulundurmayan organizasyonu ilk 2 sırada bitiren takımlar BLAST Premier: Spring’e katılmaya hak kazanacak. Her iki turnuvada corona virüsü nedeniyle çevrim içi oynanacak.

Dignitas, uzun bir süredir Flashpoint 1 için Kuzey Amerika’da bulunuyordu. Avrupa Minör Elemeleri’nin ardından takım, bu turnuva için Avrupa’da mücadele etmiş olacak. Dignitas, Flashpoint 1’de hayal kırıklığına uğramıştı. Turnuvada sadece Envy ve Copenhagen Flames’i mağlup edebilen İsveç merkezli ekip, ligi onuncu sırada bitirmişti. Takımın beşinci üyesi olan hallzerk, vize sorunları nedeniyle Flashpoint mücadelelerinde yer alamamış, onun yerine tecrübeli AWP oyuncusu GuardiaN takıma eşlik etmişti.

Elisa Invitational’da davet edilen takımların yanı sıra bölge elemelerinden gelmeyi başaran iki takım da belli oldu. Norveç Elemeleri’nden gelen Apeks ve Finlandiya Elemeleri’nden gelen KOVA Esports da turnuvada yer alacak.

BLAST Premier: Spring’de 10 takım mücadele edecek. Bu 10 takımdan üçü normal sezon sayesinde şimdiden belli. Ninjas in Pyjamas, Team Vitality ve Astralis bu üç takım. Organizasyonda yer alacak diğer 7 takımdan üçü davet ile gelecek iken, diğer 4 takım oynadıkları elemelerde başarılı olmak zorunda.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum