CS:GO sahnesindeki Türk yıldız: Engin "MAJ3R" Küpeli

CS:GO sahnesindeki Türk yıldız: Engin "MAJ3R" Küpeli

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Türkiye’de Counter Strike denildiğinde akla gelen oyunculardan biri şüphesiz Engin “MAJ3R” Küpeli oluyor. Counter Strike 1.6 dönemlerinde profesyonel oyunculuk kariyerine başlayan MAJ3R’ı ilk kez 2006 yılında Cowboyz takımında gördük. 2011 yılına kadar devam eden 1.6 sürecinde yer alan MAJ3R, 2013 yılında, Global Offensive versiyonuyla birlikte oyuncu koltuğuna yeniden oturdu.

Imaginary Gaming ile hem yeni bir takıma hem de yeni bir Counter Strike versiyonuna merhaba diyen başarılı oyuncu için tanınma ve başarı basamaklarını teker teker tırmanma dönemi gelmişti. 2013’te WARMAKER takımına transfer olan ancak sadece 2 ay gibi bir süre sonunda eski takımı Imaginary Gaming’e geri dönen MAJ3R, ne yazık ki burada da aradığını bulamadı ve kısa süre sona sonra kadrodan ayrıldı. Aralıksız olarak kariyerine devam edeceği yılların başlangıcına yani 2015’e gelindiğinde Millenium takımıyla imzaladığı anlaşma aynı zamanda o döneme kadarki en başarılı turnuva sonucunu da beraberinde getirdi. Coupe de France Minor 2008’de ikinciliğe ulaşan Millenium takımı MAJ3R’e de başarının ilk adımı olmuştu.

Bu dönemden sonra art arda başarılara ulaşan başarılı isim kendisini tanıyan ve ona destek olan kitleyi artırdığında Space Soldiers kadrosunda yer alıyordu. Bu kadro, aynı zamanda çok uzun süre yer alacağı ve büyük başarılara imza atacağı kadroydu. O zamanlar, MAJ3R bu seviyeye ulaşmayı elbette ki istiyordu ancak bu başarıya böylesine hızlı adımlarla ulaşacağını biliyor muydu? Farklı takımlarla farklı şeyler yaşayan oyuncu, her yeniliği, her değişimi ve belki de her başarı ile başarısızlığı deneyime çevirdi ve bunu hayatına başarı olarak yerleştirmeyi bildi.

2016 yılından 2019 yılına kadar yer aldığı Space Soldiers kadrosuyla birlikte sayısız turnuvaya katıldı ve sayısız şampiyonluk sevinci yaşadı. Uzun süre bir takıma bağlı olarak mücadele ettiği için bu sürecin bitmeyeceğini sanan, bitmemesini isteyen çok fazla taraftarı vardı. Ancak durum beklendiği gibi gitmedi ve geçtiğimiz haftalarda Space Soldiers’tan ayrılarak Team LDLC’ye transfer oldu. Bu kararda en büyük etkenin ailesi olduğunu ve gitmenin kendisi için çok zor bir karar olduğunu belirtti. Space Soldiers ile DreamHack, WESG, ESEA gibi CS:GO sahnesinde büyük bir öneme sahip turnuvalarda yer alan oyuncu birçok kez başarılı sonuçlarla organizasyonları geride bırakmıştı. Takım kaptanı olduğu LDLC ile neler yaşayacak, SS ile olduğu gibi uzun soluklu bir yolculuk mu olacak buna hep birlikte tanık olacağız.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum