cs_summit 5'e katılacak beş takım belli oldu

cs_summit 5'e katılacak beş takım belli oldu

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 20-11-2019

12-15 Aralık tarihinde düzenlenecek olan cs_summit 5 turnuvasına katılacak beş takım belli oldu. Altıncı takımın ise kısa bir süre sonra açıklanması bekleniyor.

Altı takımlık turnuvaya FURIA, MIBR, mousesports, Virtus Pro ve G2 Esports’un katılacağı kesinleşti. Los Angeles’taki Summit Studio’da düzenlenecek turnuva geçtiğimiz yıl 150.000 dolarlık bir ödül havuzuna sahipti. Bu yılki turnuvanın ödül havuzu açıklanmasa da geçtiğimiz yıla benzer bir rakam bekleniyor.

Brezilya ekibi FURIA ilk kez cs_summit’te mücadele edecek. Bir başka Brezilyalı takım MIBR ise 2017 yılındaki turnuvayı kazanmıştı.

Tıpkı FURIA gibi mousesports ve Virtus Pro da ilk kez cs_summit’e katılacak. Polonya takımı VP, birçok oyuncusuyla yollarını ayırdıktan sonra performans düşüklüğü yaşasa da hala önemli bir tehdit olarak gözüküyor.

G2 ise eski CR4ZY oyuncuları nexa ve huNter-’ın transferinin ardından kadrosunun potansiyelini kanıtlamak için turnuvada mücadele edecek. Tabii takımın bunun için fazlasıyla efor sarf etmesi gerektiğini zira G2’nun 2019 CS:GO Asia Championships’te dün TYLOO’ya kaybettiğini ekleyelim.

Turnuvaya katılacak altıncı takımın kısa bir süre sonra duyurulması bekleniyor. Daha önceki turnuvalara baktığımızda bu ekibin bir Kuzey Amerika takımı olacağını tahmin etmek mümkün. Team Liquid veya Evil Geniuses’ın cs_summit’te mücadele edecek son takım olması bekleniyor.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum