cs_summit 4 şampiyonu Vitality oldu

cs_summit 4 şampiyonu Vitality oldu

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Counter Strike: Global Offensive sahnesinde öne çıkan takımların şampiyonluk için mücadele ettiği cs_summit 4 sona erdi. 4 gün süren etkinliğin şampiyonu Team Vitality oldu.

23 ile 26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen cs_summit 4 turnuvasının yarı final aşamasına kalan 4 takım Team Vitality, Team Liquid, ENCE ve NRG Esports oldu. Team Vitality ENCE ile eşleşirken Team Liquid NRG Esports ile karşı karşıya geldi. Vitality 2-1 skorla galibiyete ulaşırken Liquid 2-0 skor ile rakibini eledi. Böylece finalin adı Vitality – Liquid olarak belli oldu.

Nuke haritasında başlayan final karşılaşması, Fransız takımı Vitality’nin galibiyetiyle sona erdi. Nathan “NBK” Schmitt’in performansıyla dördüncü tur lehlerine dönünce, kontrolü tamamıyla ele alan Vitality haritada skoru 16-9’a taşıdı ve ilk galibiyeti hanesine yazdırdı. Mathieu “ZywOo” Herbaut ise 24 kill sayısına ulaşarak Vitality’nin öne çıkan ismi oldu.

İkinci harita tercihi Overpass’ten yana yapıldı. İlk haritaya göre daha çekişmeli geçen karşılaşmada, ZywOo yine güçlü bir performans sergiledi. Hangi takımın haritayı kazanacağının kafa karıştırıcı olduğu anlarda Vitality öne geçerek hem haritanın hem de cs_summit 4’ün şampiyonu oldu.

Final aşamasına yükselen Liquid, 2019 IEM Sydney’in şampiyonu unvanına ulaşmıştı. Ancak bu kez aynı başarıyı Vitality karşısında gösteremeyen takım, ikincilik unvanıyla evin geri döndü. 150 bin dolar ödül havuzu bulunan turnuvanın şampiyonu Vitality 64,000$, ikinci olan Liquid 36,500$, üçüncü olan NRG 21,500$ ve dördüncü olan ENCE 20,000$ kazandı.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum