CS: GO Haritalar: Cache, Cobblestone

CS: GO Haritalar: Cache, Cobblestone

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 11-07-2019

Counter Strike Global Offensive oyununda başarılı bir performans sergilemek için oyun bilgisi bazında haritalar da bilinmelidir. Nereye gidilmeli, nereden geçilmeli gibi belirsizlikler oyundan alınan keyif ve oyunda geçirilen süre konusunda etkilidir. Bu sebeple inceleme yaptığımız harita serisinin ikincisi olan Cache ve Cobblestone ile devam ediyoruz.

Cache

Cache haritasında terörist takımının bombayı kurmak için A alanına ulaşabileceği iki farklı rota vardır. A bombalama alanı için ilk rota seçeneği terörist takımının başlangıç noktasından T MID alanına ilerlemek, MIDDLE alanına geçip HIGHWAY yolunu kullanarak A bombalama alanına ulaşmaktır (mavi ile gösteriliyor). Diğer bir seçenek, başlangıç noktasından BOOST’a ilerleyerek WARFHOUSE alanından geçmek ve A MAIN’i kullanarak A bombalama alanına ulaşmaktır. İlk seçenek ikinciye göre daha kısa bir rotadır. Ayrıca ikinci rotada anti terörist takımının alanına yakın mesafede olduğu için bomba kurmadan mücadele ihtimali yüksektir.

B bombalama alanına gidip bombayı kurmak için de A’da olduğu gibi iki rota seçeneği mevcuttur.  İlk seçenek, terörist takımının başlangıç noktasından B HALLS alanına gidip B MAIN’e ulaşmak ve B bombalama alanına giderek bombayı kurmaktır. B alanına gitmek için en kısa rotadır. Diğer bir seçenek, başlangıç noktasından GARAGE alanına gitmek, DUMPSTER’dan geçerek B HALLS’a ulaşmak ve B MAIN alanından bombalama alanına girmektir. 

Cobblestone

Cobblestone haritasında terörist takımının A bombalama alanına gidip bombayı kurma görevini tamamlayacağı iki farklı rota seçeneği vardır. İlk seçenek COURTYARD alanına gidip anti teröristlerin başlangıç noktasına ulaşması ve aynı alanda bulunan bombalama alanına girmesidir. Anti terörist takımının başlangıç noktasına girileceği için pusuda bekleyen düşmanların olma ihtimali yüksektir. Diğer bir seçenek ise COURTYARD alanından geçip CAT bölgesine girmek ve LONG A geçidini kullanarak bombalama alanına ulaşmaktır. Düşman bölgesine girildiği için temkinli olmak oyun başlangıcında ölüp saf dışı kalmayı engelleyecektir.

B bombalama alanına ulaşmak içinse aynı şekilde iki farklı rota vardır. Aynı yoldan geçerek ikiye ayrılan alanın kullanıldığı bu rotalar şu şekildedir: GARDEN alanını kullanarak B LONG’u geçmek ve ardından bombalama alanına girmek ilk seçenektir. İkinci seçenek ise yine GARDEN alanına gitmek ve bu kez ilk seçeneğin aksi yönünden yani DROP alanından geçerek bomba kurulacak alana girmektir. 


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum